reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 lipca. Imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego.
17℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Powiatu nie stać na konieczną rozbudowę szpitala. List trafi do premiera i ministra zdrowia?

Aktualności21.07 o 09:51Komentarzy: 26
Już wkrótce Rada Powiatu Oleśnickiego podejmie decyzję w sprawie wysłania stanowiska dotyczącego rozbudowy oleśnickiego szpitala. Samorządu nie stać na przeprowadzenie takiej inwestycji.Na lipcowej sesji Rady Powiatu Oleśnickiego samorządowcy podejmą decyzję dotyczącą stanowiska w sprawie przebudowy i rozbudowy Powiatowego Zespołu Szpitali z siedzibą w Oleśnicy. Po przyjęciu dokument trafi do premiera, ministra zdrowia, wojewody i marszałka województwa.

W projekcie czytamy, że już 2018 roku Wojewódzki Inspektor Sanitarny we Wrocławiu nakazał, aby w oleśnickiej lecznicy w trybie obligatoryjnym i pilnym wykonać blok operacyjny z trzema salami, śluzy, centralną sterylizatornię i pomieszczenia dla pacjentów oraz personelu. Jednostka ma obecnie warunkową zgodę na warunkowe użytkowanie sal operacyjnych.

Dowiadujemy się też, że są plany, aby konstrukcja została wykonana w technologii modułowej. - Inwestycja polegająca na przebudowie szpitala w systemie modułowym wraz z nowoczesnym wyposażeniem i zintegrowanym systemem niewątpliwie przyczyni się do poprawy dostępności i jakości świadczonych usług zdrowotnych oraz zwiększy poczucie bezpieczeństwa naszych pacjentów - brzmi projekt stanowiska.

Władze przyznają się jednocześnie, że nie stać ich, aby wykonać inwestycję, bo stan zadłużenia powiatu oleśnickiego na koniec maja to niemal 39 milionów złotych, a szpitala sięga kwoty 18,5 mln zł, z czego kredyt wynosi 16,9 mln, a pożyczka 1,6 mln zł. - Realizacja tak szeroko zakrojonego zadania inwestycyjnego będzie możliwa poprzez uzyskanie wsparcia zewnętrznego ze środków krajowych lub też, jeżeli będzie taka możliwość w nadchodzącej perspektywie, ze środków pochodzących z funduszy europejskich - kontynuuje swoje uzasadnienie wicestarosta Stanisław Stępień.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (26)

[email protected]ła Mi22.07 o 16:16

Oczywiście, że nie stać jak wszystko idzie dla Gizusi na położnictwo, a interna i chirurgia została odcięta od świata

Zgłoś
Bramkarz22.07 o 06:39

PiS niczym się ze mną nie dzieli już wolałem Tuska jak brał dla siebie i nie obciążał budżetu patologią a na prywatną służbę zdrowia mnie stać

Zgłoś
mad22.07 o 00:11

@Emeryt, jeśli UE zablokuje środki dla Polski, to pretensje będę miał do tych Polaków, którzy domagali się zablokowania tych środków.

Zgłoś
Emeryt21.07 o 21:46

@ Rejtan nie napinaj sie jeszcze bedziesz klął w kamienie na rządy pazernego kulawego jak U.E zablokuje forse to bedziesz zapieprzał na moja emeryture do śmierci !

Zgłoś
Ślonsk21.07 o 21:24

Szaleniec nie rządzi w powiecie i to jest najlepsze dla tego powiatu. Reszta jest okej

Zgłoś
Do Rejtana21.07 o 19:16

Ale masz ograniczone myslenie! Mozg zlasowany pislamem!! Slepy i niewidomy jestes!

Zgłoś
.21.07 o 19:14

Gryzela wydala.

Zgłoś
ja21.07 o 18:17

A gdzie się podziało dziesięć milionów złotych z konta szpitala, które półtora roku temu pozostawiła poprzednia ekipa szpitala ?

Zgłoś
Rejtan21.07 o 17:45

Emeryt powinieneś się cieszyć że rudy nie żądzi bo może byś jeszcze zapiepszal a poza tym rudy i jego przyjaciele jak kradli to już na nic nie było a ci przynajmniej się dzielą z takimi jak ty

Zgłoś
Do kieszeni 21.07 o 16:47

A gdzie się podziały pożyczki na nowy blok operacyjny, gdzie się podziały pożyczki na lądowisko dla helikoptera, gdzie się podziały pożyczki na nowe karetki, gdzie się podział nowy SOR, co z pożyczkami na podwyżki dla niższego personelu dla pielegniareczki i salowego, sprzątaczki to firma zewnętrzna. A oni chcą więcej do swojej kiszeni.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube