reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 lipca. Imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego.
17℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Biegły rewident prześwietlił sprawozdanie finansowe zespołu szpitali. Są zastrzeżenia

Aktualności21.07 o 09:30Komentarzy: 27
Znamy sprawozdanie finansowe zespołu szpitali za ubiegły rok. Już wkrótce decyzję w sprawie jego zatwierdzenia podejmie rada powiatu.Powiatowy Zespół Szpitali z siedzibą w Oleśnicy zaprezentował sprawozdanie finansowe za ubiegły rok. Zobowiązania długoterminowe wyniosły 18,3 mln złotych, a wobec "innych jednostek" - 11,8 mln zł. Zysk za 2019 rok wyniósł 817 tys. zł, o wiele mniej niż rok wcześniej, gdy sięgnął on 2,8 mln zł. Choć w zeszłym roku przychody netto były większe (73,1 mln zł) w porównaniu do 2019 roku (58,3 mln zł).

Dokumentowi przyjrzał się wynajęty przez jednostkę biegły rewident, uznając go jako "rzetelny i jasny obraz sytuacji finansowej i majątkowej", jednak pojawiły się zastrzeżenia. Wśród nich jest brak uzgodnień zobowiązań wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Składki społeczne wynoszą 1,182 mln zł, a w saldo w księgach rachunkowych wynosi 1,4 mln zł. To oznacza, że różnica między dokumentami a saldem wynosi aż 260 tys. zł. Podobnie wygląda sprawa składek zdrowotnych pracownika, gdzie różnica sięga niemal 80 tys. zł. W przypadku skarbówki kwoty różnią się o 87 tys. zł.

- Na dzień bilansowy księgi pomocnicze środków trwałych nie są zgodne z księgą główną Powiatowego Zespołu Szpitali - czytamy w sprawozdaniu z biegłego rewidenta. Wartości różnią się o kilka tysięcy złotych.

Na najbliższej sesji sprawą zajmie się Rada Powiatu Oleśnickiego. - W opinii biegłego rewidenta sprawozdanie finansowe szpitala za 2020 rok zostało sporządzone zgodnie z wymaganymi zasadami rachunkowości oraz n a podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych - brzmi uzasadnienie projektu uchwały, co oznacza, że władze będą rekomendowały zatwierdzenie informacji szpitala przez samorząd.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (27)

Marta22.07 o 16:05

PiS zniszczył Polskę i szpital

Zgłoś
Marta22.07 o 12:31

W końcu w ostatnich latach szpital przynosi zyski, a nie jak za czasów PO, same straty. PiS jaki jest taki jest, ale przynajmniej dbają o kontrole i nie ma już takich przekrętów.

Zgłoś
Gizmo22.07 o 06:36

To jest skandal co wyprawia PiS

Zgłoś
Ona21.07 o 23:05

To pis doprowadzil do takiej zapasci!

Zgłoś
My21.07 o 23:03

Tak rzadza jagielscy! Wywali ich!

Zgłoś
?21.07 o 22:12

Taaa, a co z kontrolą w Szpitalu którą zaleciło CBA ? Jeżeli było podejrzenie popełnienia przestępstwa, to w pierwszej kolejności należy zbadać sprawę.

Zgłoś
Ona21.07 o 20:58

Bardzo dobrze,że Nasz Rząd ma projekt centralizacji szpitali.Co 4,teraz co 5 lat rządzi ekipa,która wygrała wybory w powiecie.Nie szanują następcy to co wypracowali poprzednicy.Nawet obsada lekarzy jest zależna od kadencyjności...To chore i godne przynajmniej.. zainteresowania.Dobry projekt Rządu i dlatego nie powinien dostać żadnych dotacji z zewnątrz projekt o modernizacji sali operacyjnej.!!! Na miejscu Wojewody wstrzymała bym się z taką decyzją.Budrzet Naszego Państwa nie jest na życzenie!!!

Zgłoś
barbapapa21.07 o 19:55

Zobowiązania długoterminowe wynoszą 18mln a "dług wobec innych podmiotów" 12. Czyli zadłużenie szpitala wynosi TRZYDZIESCI MILIONOW i to pomimo uzyskania przychodów większych o 15mln (błogosławiony dla szpitala covid) oraz wydania 10mln z konta szpitala... Ciekaw jestem jak będzie wyglądał dlug szpitala na koniec 2021

Zgłoś
I taka jest prawda21.07 o 17:23

@ Ole, bo pod drzwiami stał komornik i pytał się kto ostatni gasi światło w Szpitalu tak był zasłużony. Kredyt konsolidacyjny na spłatę wierzycieli to było najlepsze posunięcie od dziesięcioleci, dzięki temu splacono wierzycieli a Szpital zaczął przynosić zyski, z palcem w d. kredyt byłby do spłacenia przez PZS ale przyszła dojna zmiana i wszystko roz.....iła.

Zgłoś
Ole21.07 o 16:39

18mln dlugu .!!Tyle wziął Dybizbański od parabanku

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube