reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 lipca. Imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego.
18℃
(lekkie zachmurzenie). Zobacz prognozę pogody

Europoseł Beata Kempa: "wymiar sprawiedliwości jest domeną państwa"

Aktualności21.07 o 08:26Komentarzy: 70
Pochodząca z Sycowa europoseł Beata Kempa zabrała głos w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego stosowania się do decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.Niedawno Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu stwierdził, że system dyscyplinarny dotyczący polskich sędziów jest niezgodny z prawem unijnym. - Omawiany system odpowiedzialności dyscyplinarnej dopuszcza kwalifikowanie treści orzeczeń sądowych wydawanych przez sędziów sądów powszechnych jako przewinienia dyscyplinarnego. Taki system mógłby zatem być wykorzystywany do politycznej kontroli orzeczeń sądowych lub nacisków na sędziów w celu wpłynięcia na ich decyzje i zagraża niezawisłości tych sędziów - orzeczono i nakazano zawieszenie orzekania przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.

Nieco wcześniej uchodzący za upolityczniony Trybunał Konstytucyjny uznał za "niezgodny z konstytucją" przepis traktatu unijnego, na mocy którego TSUE może zobowiązywać państwa członkowskie do stosowania takich środków tymczasowych. - Zgodnie z wyrokiem Polskiego Trybunału Konstytucyjnego - tyle unijnej władzy ile przekazaliśmy zgodnie z Traktatem. Wymiar sprawiedliwości jest domeną państwa - oceniła natomiast europoseł Beata Kempa.

Przypomnijmy, sycowianka B. Kempa w wyborach do europarlamentu zdobyła największą liczbę głosów spośród wszystkich kandydatów w powiecie oleśnickim. Zagłosowało na nią 9236 osób.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (70)

madwczoraj o 23:59

"Debilizm to rzeczywiście przykra przypadłość", no właśnie, panie Edmundzie.

Zgłoś
turkuć podjadekwczoraj o 22:24

Brawo pani Moniko za wypunktowanie tego zaslepionego pyszałka !

Zgłoś
Monika Lipiecwczoraj o 11:17

@mad łachudrą jesteś. Kompletnie nie znasz Pana Edmunda, on nie dyskutuje z takimi jak ty. Dlatego, że Jego poglądy traktujesz jako obrazę i nie pojmujesz o czym pisze. A sam z siebie nie wydukasz nic czym mógłbyś podjąć z nim dyskusję. Metodą "wklejania" tekstów innych autorów nie jesteś w stanie dyskutować z człowiekiem mądrym. Tym bardziej z prawnikiem mającym wiedzę prawniczą. No chyba, że z Ziobrą czy Dudą, albo z innymi pisowskimi niedoukami "prawnikami". Lub uważającą się za prawnika administratywistkę Beatę K. /zdjęcie wyżej/

Zgłoś
Perturabo Szef chrystusa 22.07 o 17:29

Ok ale tak w ogóle to o co ci chodzi ministranciku XD ?

Zgłoś
mad22.07 o 16:08

Ja nikogo nie obrażam, nawet tych pań, które wykrzykiwały wulgaryzmy na ulicach. Dżentelmeni się odezwali, wystarczy przeczytać wasze komentarze. Inteligencja, kilku kulturalnych słów nie potrafi sklecić, a mnie obrażasz, że tępy jestem. Masz rację, takich ludzi jak wy nie rozumiem, to nie mój świat. Miłego dnia

Zgłoś
Beata Kempa22.07 o 16:04

Wina PiS i Kaczyńskiego

Zgłoś
Perturabo Szef chrystusa 22.07 o 15:39

No widzisz ministranciku, a jak obrażano kobiety i wyzywano od wielorybów to ci nie przeszkadzało, tak to właśnie smakuje hahahahah XD Ty po prostu jesteś zbyt tępy i zaślepiony żeby zrozumieć otaczającą cię rzeczywistość, żyjesz dalej w XIX w. To nie obraza tylko brutalna prawda :)

Zgłoś
mad22.07 o 15:05

Pan Edmund nigdy nie dyskutuje, tylko obraża, taki człowiek.

Zgłoś
Lu22.07 o 13:29

Miękiszon, głupiszon, unieś się honorem, jak radzi twoja koleżanka Witek i nie bierz forsy od tej przebrzydłej UE, o nie to nie wy. Wy kradniecie, oszukujecie, teraz sprawa maseczek i przez oszustwo i tłuste koty PiSu okradziono nas na ponad 200 milionów, ale o tym TVP szczujnia milczy, i dlatego chcecie zamknąć prywatne telewizje by o tych przekrętach nikt nie wiedział. Tu Ziobro , miękiszon nie działa

Zgłoś
T.K22.07 o 12:24

Cieszę się,że siedzę w głowach tylu ludzi.Chcielibyście tak.Ale tylko umiecie kogoś krzywdzić.Wpis z 12.20

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube