reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 lipca. Imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego.
18℃
(lekkie zachmurzenie). Zobacz prognozę pogody

Wyrok dla Dawida P. za spowodowanie śmiertelnego wypadku

Aktualności19.07 o 16:34Komentarzy:
Dawida P. będąc w stanie nietrzeźwości prowadził pojazd i doprowadził do wypadku. Zginęła w nim 16-letnia pasażerka. Sąd wydał wyrok w tej sprawie.


Dawid P. / źródło: Facebook, ostrow24.tv

W nocy z 14 na 15 lipca zeszłego roku w Ligocie w powiecie ostrzeszowskim doszło do wypadku. Grupa młodych ludzi z Oleśnicy jechała nad zalew do Kobylej Góry. Osobowe audi nagle wypadło z drogi i wielokrotnie dachowało, zatrzymując się - wedle relacji portalu ostrow24.tv - około 85 metrów dalej.

Kierował nim 25-letni Dawid P., który nie posiadał uprawnień oraz był nietrzeźwy. Znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Na miejscu zginęła 16-letnia pasażerka pojazdu. Zarówno kierowca, jak jego 19-letni kolega i kolejna 16-latka z lekkimi obrażeniami trafili do szpitala.

- Kierowca Audi na niemieckich tablicach rejestracyjnych na łuku drogi, gdzie jest ograniczenie prędkości do 40 km/h jechał z prędkością w przedziale 120-160 km/h. Śledczy potwierdziło, że 26-latek był pod wpływem alkoholu w przedziale 0,7-1,01 promila. Mężczyzna przyznał się i zeznał, że tego dnia wypił tylko jedno piwo - informował portal ostrow24.tv, powołując się na opinię biegłego z zakresu wypadków i ruchu drogowego.

Do sądu trafił akt oskarżenia, a P. usłyszał dwa zarzuty - spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie może grozić do dwunastu lat więzienia. Początkowo przebywał w areszcie, jednak niedawno wyszedł na wolność.

- Sąd w pewnym momencie uchylił tymczasowy areszt wobec sprawcy twierdząc, że dość długo przebywał w areszcie. Najwyraźniej nie chciał, aby środek zapobiegawczy nie zamienił się w odbywanie kary. Na razie pozostaje na wolności - powiedział portalowi MojaOlesnica.pl Ireneusz Kaźmierczak, zastępca Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

W zeszłym tygodniu zapadł wyrok w tej sprawie. Dawid P. został skazany na 5 lat więzienia. Do tego musi zapłacić rodzicom poszkodowanej nawiązkę w łącznej kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wyrok nie jest prawomocny, więc oskarżony może się od niego odwołać do sądu wyższej instancji.

Zobacz też: Kierowca audi był nietrzeźwy i nie miał prawa jazdy. Nie żyje 16-letnia pasażerka [ZDJĘCIA]

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube