reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 lipca. Imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego.
16℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Opozycja z Oleśnica Razem krytykuje sposób prowadzenia kontroli w OKR Atol

Aktualności19.07 o 09:06Komentarzy: 66
Część pracowników skarżyła się na prezesa OKR Atol, dlatego rozpoczęła się kontrola w miejskiej spółce. Sposób jej prowadzenia krytykuje opozycja z Oleśnica Razem. Publikujemy nadesłane stanowisko.* * *

Choć audyt dotyczy przestrzegania praw pracowniczych w miejskiej spółce OKR Atol, to sami zainteresowani - pracownicy Atola - nie wiedzą, że postępowanie już trwa (!). Nikt nawet nie raczył ich poinformować, że ruszyło ono 12 lipca. Pracownicy nie wiedzą dosłownie nic: nie wiedzą na jakich zasadach prowadzone są czynności, kiedy ktoś z nimi będzie rozmawiał, a przede wszystkim - nie wiedzą w jakiej formule będą mogli się wypowiedzieć w swojej sprawie!

Czy zagwarantowany zostanie obiektywizm i dochowana dyskrecja? O rozpoczęciu audytu dowiedzieli się z publikacji portalu olesnica24.com

Przykro nam przyznać, ale świadczy to o lekceważącym stosunku władz do pracowników miejskiej spółki. Jak wiemy, pracownicy Atola swoje uwagi wielokrotnie kierowali do burmistrza. Przed kilkoma miesiącami poprosili go o interwencję - bez widocznego rezultatu. Teraz, po tym wszystkim co przeszli w ostatnich miesiącach, pracownicy nawet nie dostali informacji, że rozpoczęto działania w ich sprawie. Niebywałe...

Radni o audycie również dowiedzieli się z informacji podanych przez portal oleśnica24.com. Choć dwa Kluby Radnych (OR i KO) złożyły wspólny wniosek o możliwość obserwacji przebiegu audytu, to burmistrz nie raczył im nawet odpisać.

Nie wiemy też na jakiej podstawie odmówił radnym wglądu w działania audytora. Gdyby nie dociekliwi dziennikarze, to o audycie nie wiedziałby nikt. Pełna konspiracja.

Sprawa jest poważna, pracownicy Atola w artykule "Zastraszani i szantażowani" wskazali szereg nieprawidłowości i naruszeń Kodeksu Pracy. Z ich relacji wynika, że zachodzi duże prawdopodobieństwo mobbingu, bowiem zastraszanie pracowników w myśl KP jest jego formą.

Zupełnie niepoważnym wydaje się postępowanie Jana Bronsia.

Dlaczego pracownicy Atola nic nie wiedzą? Czy nie zasłużyli choćby na krótką informację? Mają prawo czuć się zlekceważeni i pełni obaw o swoje dalsze losy po przeprowadzeniu tego ponoć "niezależnego" audytu.

Dlaczego nie zlecono postępowania firmie zewnętrznej, specjalizującej się w sprawach pracowniczych? W obecnej sytuacji mamy wątpliwości dotyczące obiektywizmu podległego burmistrzowi urzędnika.

W sprawie wytoczonej przez byłego Sekretarza Miasta, pana Zbigniewa Rybaka, miasto (czyli de facto burmistrza Bronsia) reprezentuje zewnętrzna firma prawnicza - chociaż w Sekcji Prawnej Urzędu Miasta Oleśnicy pracuje kilkoro prawników. Dlaczego nie postąpiono w ten sposób i tym razem, w tak ważnej sprawie, dotyczącej wielu ludzi i ich rodzin?

Jako klub radnych Oleśnica Razem analizujemy możliwe sposoby pomocy pracownikom Atola. Punktem wyjścia będzie zapewne ów "niezależny audyt". Na tę chwilę odcięci jesteśmy od jakichkolwiek informacji w sprawie jego harmonogramu. Jesteśmy również w kontakcie z dwoma radnymi klubu Koalicji Obywatelskiej, którzy także nie kryją swojego oburzenia.

Korzystając z uprawnień przysługujących radnym - sprawę będziemy na pewno monitorować.

Oleśnica Razem

* * *

Zobacz też: Zastraszani pracownicy OKR Atol? Prezes zaprzecza, ratusz informuje o kontroli

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (66)

Pan Janek22.07 o 06:43

Bielański i Kolaciński zniszczyli Atola

Zgłoś
Były pracownik 21.07 o 19:14

Anka widać, że nie masz bladego pojęcia co się w Atolu działo i dzieje. Pana Bielańskiego wszyscy dobrze wspomnają, szanował pracowników i jego pracownicy szanowali. Popytaj ludzi z Atola z starej kadry. Co do Sendka może nie że był kochany, bo szef to szef, ale nikt nie miał jakieś większych uwag. W porównaniu do obecnej sytuacji i zachowania obecnego prezesa to jest przepaść.

Zgłoś
znajoma21.07 o 13:59

Z takim dyrektorem!:) to kobiety muszą mięć mocną głowę bo on znęca się psychicznie miesiącami . mało kto daje radę chyba że ktoś to lubi.

Zgłoś
daj spokój21.07 o 08:01

@Anka, twoja rozpaczliwa próba odsunięcia odpowiedzialności za złe rządy Bronsia i jego ludzi jest groteskowa, mogłoby do ciebie wreszcie dotrzeć o co chodzi, jest wystarczająco dużo dowodów w Oleśnicy na nieudolność tych ludzi, co chwilę jakaś afera.

Zgłoś
Buahahaahaaaa21.07 o 07:44

Buahhhaaahaaa, znamy te wasze numery Anka, ja byłem na 100% pewien , że za chwilę wyjedziecie z winą Sendka i Kołacińskiego. Niemoc, brak kompetencji i wizji sitwy skutkuje tym, że szukają kozłów ofiarnych. Nic z tego, pogadaj z załogą Atola, między Sendkiem a Htehorowivzem to jest PRZEPAŚĆ!!!!!!

Zgłoś
Pan Janek21.07 o 06:31

To wszystko wina Kołacińskiego

Zgłoś
Anka21.07 o 06:07

Radni Oleśnicy Razem w tym Pan Bielański rozpieprzyli spółkę od. wewnątrz a teraz udają gorliwych obrońców. Kołaciński nic z tym nie robił a Atol pogłębiał się z roku na rok. Uderz w stół a nożyce się odezwą. Wstyd.

Zgłoś
Spiritus Sanctus21.07 o 00:48

@ Taka władza - To nie tylko Bronś. Kaleciński w krótkim tekście zawarł wielką opowieść o ludzkiej podłości w naszym kraju od dawna, pod boską opieką niemoralnej boskości i jej zbrodniczej twarzy. On rzekomo stworzył człowieka "na swój obraz i podobieństwo". To powiedział Pan Edmund Kaleciński. Według mnie.

Zgłoś
no20.07 o 22:28

Wycie słychać znakomicie tych przegranych Nie udało się różnym jeleniom dorwac do koryta to jadem plują . Do roboty się brać, skrzynki z piwem nosić nie pisać tu komentarzy z Paryżewa

Zgłoś
Taka władza 20.07 o 22:12

Dokaldnie Panie Kaleciński to Bronś z PiS tak władze sprawuje, że ludzie do pracy boją się chodzić. Szantaż i zastraszanie. A wszytko to w oparach propagandy katolickim radio rodzina, gdzie Bronś spowiada się przed księdzem prowadzącym audycje

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube