reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 lipca. Imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego.
17℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Polski między Oleśnicą a Długołęką

Sport19.07 o 08:59Komentarzy: 2
Publikujemy notkę organizatorów podsumowującą Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Polski między Oleśnicą a Długołęką.


fot. Anna Baran / DZKol.pl

W niedzielę na szosach gmin Oleśnica i Długołęka rozegrany został międzynarodowy wyścig kolarski, w którym ścigali się zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Izraela. To już ósma edycja Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Polski, z których każda odbyła się na Dolnym Śląsku.

Peleton składający się z blisko stu zawodników wyruszył z Oleśnicy o godzinie 13:30 po tym, jak wyścig otworzył burmistrz Oleśnicy Jan Bronś. Rola honorowego startera przypadła wójtowi gminy Oleśnica Marcinowi Kasinie. Na oleśnickim rynku obecni byli także Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Wojciech Biliński, dyrektor Departamentu Sportu i Infrastruktury Sportowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, a także Rafał Jurkowlaniec, prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego i zarazem dyrektor sportowy Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Polski.

Płaska, szybka, ale i wietrzna trasa wyścigu poprowadzona została przez miejscowości Bystre i Ligota Wielka, by ulicą Południową wrócić do Oleśnicy, a następnie wyjechać z niej ulicą Ludwikowską. W sumie liczącą 13,4 km rundę kolarze pokonali 9-krotnie, by następnie przez Piszkawę, Mydlice, Raków i Piecowice dojechać do mety w Długołęce. Pokonanie dystansu 147 km zajęło zwycięzcy, Itamarowi Einhornowi z Israel Cycling Federation, 3 godziny i 11 minut, co daje średnią prędkość blisko 46 km/h. Drugi był Alois Kaňkovský z Elkov Kasper Czech Cycling Team, a podium dopełnił Matteo Pongiluppi reprezentujący barwy Gallina Ecotek Colosio.

Najlepszy z Polaków, Jakub Kaczmarek z teamu Mazowsze Serce Polski był czwarty. Paweł Franczak (Voster ATS Team) uplasował się na 7. pozycji, a pierwszą dziesiątkę zamknął Piotr Mierzyński podopieczny trenera Bolesława Bałda z dolnośląskiej ekipy TC Chrobry SCOTT Głogów.

Polska edycja zamknęła tegoroczny cykl Visegrad 4 Bicycle Race – czterech wyścigów rozgrywanych od ośmiu lat w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Koszulki najlepszych zawodników z poszczególnych państw w polskim wyścigi założyli: Węgier Márton Solymosi, Słowak Tobias Vančo, Czech Alois Kaňkovský i Polak Jakub Kaczmarek. Zwycięzcą całej tegorocznej serii został Adam Ťoupalík, zawodnik Elkov Kasper Czech Cycling Team. Kolarzy dekorowali zastępca wójta Gminy Długołęka Joanna Adamek i prezes DZKol Rafał Jurkowlaniec.

Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Polski nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Miasta Oleśnica, Gminy Oleśnica i Gminy Długołęka.

Zobacz też: Relacja ze startu w Oleśnicy

rd, mat. prasowe

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

JEZUS CHRYSTUS SPAGHETTI19.07 o 16:42

KAKAŁO PODSTAWĄ UGRUNTOWYWANIA CNÓT NIEWIEŚCICH W POLSCE LUDOWEJ !!!

Zgłoś
Bramkarz19.07 o 09:04

Gdyby mi się chciało to sam bym to wygrał

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube