reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 lipca. Imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego.
18℃
(lekkie zachmurzenie). Zobacz prognozę pogody

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się w sierpniu

Sport18.07 o 09:22Komentarzy:
15 sierpnia w Oleśnicy odbędzie się "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych".* * *

Klub Biegacza Szerszeń Oleśnica informuje, że w dniu 15 sierpnia 2021 roku odbędzie się kolejna edycja biegu Tropem Wilczym w Oleśnicy ze startem i metą na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich. Przypominamy jednocześnie o zmianie godziny startu, zaczynamy od biegu dzieci na 800 metrów, które startują o godzinie 9:00 a kończymy Biegiem Głównym na dystansie 5 km, który wystartuje o godzinie 9:45. Biuro zawodow będzie czynne w godzinach 7:00-9:00. Mamy przygotowane 150 pakietów startowych. Więcej szczegółów na plakacie.

Dla chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu mamy jeszcze wolen miejsca, dostępne opcje to: Bieg Dzieci na dystansie 800 metrów, Bieg Pamięci oraz Nordic Walking na dystansie 1963 metry oraz Bieg Główny na dystanse 5 km. Oplata za udział w biegu wynosi 45 zł dla wszystkich dystansow z wyjątkiem biegu dzieci, które za udział płacą 25 zl. Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6060

Nieco inaczej niż zazwyczaj, bo po wszystkich obostrzeniach i przenoszeniu biegu na inny termin zapraszamy do Oleśnicy w dniu 15 sierpnia na IX edycję biegu "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych." W Oleśnicy bieg odbędzie się już po raz szósty.

Bieg ma na celu przybliżenie historii i uczczenie pamięci żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja z Warszawy, które odbędzie się jednocześnie w około 360 polskich miastach, a także poza granicami naszego kraju, łącznie pobiegnie pond 75000 biegaczy.

Rywalizacja sportowa zawodników na trasie asfaltowo-szutrowej (z przewagą alejek parkowych) częściowo poprowadzona alejkami parku oraz terenami zielonymi wokół zamku odbędzie się na następujących dystansach:

- 800 m - Bieg Dzieci - start godzina 9:00

- 1963 m - Bieg Pamięci oraz rywalizacja zawodników Nordic Walking (dystans nie jest przypadkowy, jest to odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek), start godzina 9:30

- 5 km - Bieg Główny - start godzina 9:45 - limit czasy wynosi 60 minut.

Dla najlepszych zawodników czekają puchary a dla wszystkich wyjątkowe medale oraz atrakcyjne pakiety startowe.

W związku z panującym stanem pandemii koronawirusa podczas wydarzenia nie będą wydawane posiłki dla zawodników, nie będzie udostępnionej szatni a teren zamku (dziedziniec)dostępny będzie tylko i wyłącznie dla startujących zawodników.

Współorganizatorami wydarzenia są: Fundacja Wolność i Demokracja, Miasto Oleśnica, Zamek Książąt Oleśnickich wraz z Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczego Hufca Pracy w Oleśnicy.

Zapisy na bieg poprzez stronę datasport: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6060

Wspólnie i w sportowym duchu uczcijmy pamięć polskich bohaterów.

Czekamy na Was w Zamku Książąt Oleśnickich od godziny 7:00.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem biegu: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/regulaminy/regulamin_6060.pdf

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube