reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 lipca. Imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego.
17℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

15 tysięcy złotych to za mało. Magiera jako dyrektor chce zarabiać więcej

Aktualności19.07 o 08:22Komentarzy: 97
Pełniący obowiązki dyrektora Przemysław Magiera może liczyć na wynagrodzenie rzędu 15 tysięcy złotych miesięcznie brutto, za co płacą wszyscy podatnicy. Po zatrudnieniu na stałe chce już otrzymywać więcej pieniędzy.Po ostatnich problemach wizerunkowych zespołu szpitali w związku z internetowymi wpisami obrażającymi ciężarne pacjentki z nadwagą, autorstwa p. o. wicedyrektora ds. medycznych Gizeli Jagielskiej, niepewna staję się przyszłość p. o. dyrektora Przemysława Magiery. Bo to właśnie jego komisja konkursowa poleciła do objęcia stanowiska na stałe, a Zarząd Powiatu Oleśnickiego kilka dni temu wycofał ten punkt z porządku obrad. 14 lipca władze dały mu czternaście dni na "wdrożenie procedur, aby nie doszło do powstania podobnych sytuacji".

Przypomnijmy, Magiera najpierw wydał oświadczenie w stylu "non-apology", potem pod naciskiem opinii publicznej jednak przeprosił. A następnie w publicznych wypowiedziach chwalił kontrowersyjną aktywność swojej podwładnej. Polecono mu przeprowadzenie rozmowy dyscyplinującej z Jagielską, ale można odnieść wrażenie, że stoi po jej stronie. Lekarka dotąd nie przeprosiła za swoje słowa.

- Opublikowaliśmy nasze oświadczenie. Nie zdjęliśmy wpisu z sieci, ponieważ, tak jak pani zacytowała ten wpis, on jest kontrowersyjny, ale on jest bardzo dobry - odpowiadał dyrektor oleśnickiego szpitala 15 lipca na antenie "Pytania na śniadanie" TVP2, dzień po podjęciu decyzji przez zarząd powiatu.

Czy Magiera zostanie dyrektorem? - Temat jest bardziej głębszy. My się zastanawiamy nad podjęciem decyzji, ponieważ komisja konkursowa rekomendowała nam pana Magierę na stanowisko dyrektora, który miał bardzo dobre wystąpienie. Analizujemy pewne sprawy, dopytujemy, chcemy jego uzasadnień. Chcemy podjąć decyzję dobrą dla naszych pacjentów i naszego szpitala. Nie chcemy decyzji podejmować zbyt pochopnie - powiedział nam wicestarosta Stanisław Stępień.

Obecnie Magiera jako p. o. dyrektora zarabia 15 tys. zł brutto miesięcznie. - Ma trochę wyższe oczekiwania niż do tej pory, natomiast my się zastanawiamy nad tym tematem - odpowiada S. Stępień, jednak nie chciał wypowiadać się na temat dokładnych kwot.

Zapytaliśmy też o to, czy jego kandydatura jest dalej brana pod uwagę. - Zastanawiamy się nad wieloma wątkami i wieloma wariantami. Niemniej to będzie decyzja pięciu członków zarządu - uważa wicestarosta. Najbliższe posiedzenie tego gremium odbędzie się w środę.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (97)

Czytelnik 21.07 o 07:58

To mnom wczonsneło

Zgłoś
Bierutów 20.07 o 16:14

A gdzie stępień,głowa w piasek

Zgłoś
Bramkarz20.07 o 14:01

Zyta chyba ty. Pan Przemek to wspaniały dyrektor i nie pozwalam go dyskredytować

Zgłoś
Sebcio20.07 o 11:07

Dziwny to przypadek ,dyrektor stara się o podwyżkę mimo niepowodzeń w tym szpitalu,a słyszałem o gościu który zwolnił się z tego szpitala i takie kwoty wygrywa regularnie na bukmacherce

Zgłoś
Jacus20.07 o 10:53

Czy zwolniono Mateusza Sz. dyscyplinarnie? Bo slyszalam ze w ogole go nie zwolnili tylko sam w koncu sie zwolnil.

Zgłoś
To proste20.07 o 10:20

Dobrze wie, że długo w Oleśnicy nie popracije bo tu jest syf jakich mało więc chce wydoić nas ile wlezie.

Zgłoś
Oleśniczanin20.07 o 09:00

Wypadało by się najpierw wykazać a nie być marionetką.

Zgłoś
Ojj20.07 o 08:20

"Temat jest bardziej głębszy." - ....wice starosta... ; (

Zgłoś
xxx20.07 o 08:08

chyba niektorych fantazja poniosla szpital zadluzony kolo 2 milonow zadnego leczenia a pogonic ta bande nierobow co udaja ze pracuja chamstwo arogancja zadnej odpowiedzialnosci

Zgłoś
możecie sobie pomarzyć20.07 o 07:23

Trzeba się było uczyć cieniasy to też tyle zarabialibyście.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube