reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 lipca. Imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego.
18℃
(lekkie zachmurzenie). Zobacz prognozę pogody

Siedem setnych sekundy. Tyle zabrakło Adrianie Gąsior do medalu Mistrzostw Europy

Sport13.07 o 09:49Komentarzy:
7 setnych sekundy tyle zabrakło Adrianie Gąsior do zdobycia medalu Mistrzostw Europy U23 w sztafecie 4 x100m, które rozegrane zostały 9-11 lipca w Tallinie (Estonia).***

W niedzielne popołudnie wspólnie z koleżankami (od prawej A. Gąsior, P. Guzowska, A. Struzik, M. Stefanowicz) najpierw wywalczyły awans do finału, w którym uzyskały wynik 44,22 sek. ulegając kapitalnie biegającym Niemkom 43,05 (rekord ME), Hiszpankom 43,74 i 0,07 sek. Francuskom 44,15. Choć często twierdzi się, że dla sportowca 4-e to najgorsze miejsce, dla mieszkanki Dąbrowy (gm. Twardogóra), wychowanki Echa i jej trenera Pawła Olszańskiego (obecnie AZS AWF Wrocław, trener William Rostek), jest to ogromny sukcesem.

Już samo powołanie jej do reprezentacji Polski na tą imprezę było ogromnym wyróżnieniem wywalczonym w systemie kwalifikacji ustalonym przez Polski Związek. Ada miała prawo również startu indywidualnego ale tylko 3 dziewczyny mogły reprezentować Polskę w konkurencji 100m. Gdyby nie kontuzja w biegu finałowym Klaudii Adamek, która wydawało się biegła po złoty medal, to i szanse sztafety również wzrosłyby w walce o medalową pozycję. Należy zaznaczyć, że dwie reprezentantki z tej sztafety zobaczymy wkrótce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Ada przygotowując się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w Suwałkach 23-24 lipiec będzie kibicowała koleżankom i czekała na swoją szansę w Paryżu za trzy lata.

Za kilka dni, również w Tallinie odbędę się Mistrzostwa Europy Juniorów – U20, w których będziemy mogli obserwować kolejnego reprezentanta Naszej Gminy – Jarosława Andrzejczaka. Jarek będzie reprezentował Polskę w rzucie dyskiem, jako zawodnik Echo Twardogóra. Wychowanek Waldemara Czajkowskiego jest sklasyfikowany w rankingu europejskiej federacji na 22 miejscu i awans do finałowej 8-ki będzie realnym do osiągnięcia sukcesem.
Zapraszamy do oglądania transmisji online na TVP Sport oraz stronie European Athletics https://european-athletics.com/

Paweł Olszański

***rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube