reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 lipca. Imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego.
18℃
(lekkie zachmurzenie). Zobacz prognozę pogody

Świat nie istnieje. Forma Otwarta Oleśnica zaprasza na finisaż wystawy

Kultura10.07 o 07:40Komentarzy:
Forma Otwarta Oleśnica, która mieści się pod adresem Rynek 26, zaprasza dziś o godzinie 17:30 na finisaż wystawy "Świat nie istnieje".***

Forma Otwarta Oleśnica zaprasza Wszystkich serdecznie na finisaż wystawy indywidualnej Pawła Jarodzkiego pt.:“Świat nie istnieje” oraz prezentację wydawnictwa „papierwdole”, o którym opowie wydawca Jacek Żebrowski. Wydarzeniu towarzyszyć będzie „Czytanie do żywego celu” według Konrada Góry oraz wykład Adama Mańczuka pt.:"NFT - sztuka jest sztuka". Podczas finisażu przyjrzeć się będzie można nie tylko tomikom poetyckim, ale także czerwcowej publikacji „Projekty. Niezrealizowane Historie Sztuki” Lotnego Domu Wydawniczego (https://www.cricoteka.pl/pl/niezrealizowane-projekty-w-polskiej-sztuce-ostatniej-dekady/).

"Świat nie istnieje"

Paweł Jarodzki, kurator: Krzysztof Wałaszek

więcej o kończącej się właśnie wystawie: https://www.facebook.com/events/289909526010731?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7D

Wydawnictwo papierwdole

powstało na przełomie sierpnia i września 2019 roku na dworcu Toruń Główny, tuż po Festiwalu Parzybroda w Aleksandrowie Kujawskim. Wyewoluowało z literackiego art-zina “Papier w dole” powstałego w grudniu 2012 roku na wrocławskim Wagenburgu. Zin miał być na początku rodzajem jednorazowej pomocy dla skłotu na Grobli wydanym przez Inicjatywę Poetycką O Tej Samej Nazwie (Konrad Góra, Zuzanna Ogorzewska, Jacek Żebrowski).

Wydawnictwo rozpoczęło działalność publikacją broszury Tomasza Bąka “Katedra”. Obecnie wśród opublikowanych autorów są Jana Orlová, Ilona Witkowska, Robert Rybicki, Emilia Konwerska, Konrad Góra, Rafał Kwiatkowski, Karol Izydorek czy Marcin Czerwiński. Wydawnictwo tworzą obecnie Konrad Góra, Jacek Żebrowski i Jakub Sęczyk oraz graficzka, Katarzyna Włodarczyk.
https://www.facebook.com/papierwdole666/

„Projekty. Niezrealizowane Historie Sztuki”

Lotny Dom Wydawniczy, Marta Romankiv, Łukasz Surowiec Łukasz Trzciński, Fundacja Wschód Sztuki.

Publikacja pomysłów na prace twórcze, odrzucone z różnych powodów, które przyczyniły się między innymi do powstania Manifestu twórczyń i twórców sztuk wizualnych. Książka powstała w tymczasowym domu wydawniczym zaaranżowanym w Cricoteka w ramach 10. edycji Cracow Art Week KRAKERS.

Więcej o projekcie tutaj: https://www.facebook.com/LotnyDomWydawniczy/

"NFT - sztuka jest sztuka": Własność "Everydays: The first 5000 days" praca autorstwa Beeple, sprzedano za 69.3 mln. dolarów. Nie doszło do sprzedaży fizycznie istniejącego dzieła ale unikalnego tokena, klucza, którego posiadacz może poświadczyć swoje prawo do własności. Chciałbym przybliżyć czym są niewymienne tokeny, w jaki sposób można je generować. W jaki sposób można stworzyć coś niekopiowalnego w świecie liczb i bitów i jak działa nowa rozproszona kryptoekonomia. Wynalazek który zmieni świat, bądź zostanie zapamiętany jak kolejna odsłona tulipanomanii.

prowadzący: Adam Mańczuk
Jest programistą z ponad 20-letnim doświadczeniem na całym świecie (w tym w Dolinie Krzemowej). Specjalizuje się w Pythonie i Django. Pracował jako wykładowca programowania. Jest także poetą i żeglarzem.

Na koniec, jedyny w historii pustki kosmosu występu duetu Stanisław Nikt.

Wydarzenie realizowane jest we współpracy Fundacji Art House z Jackiem Żebrowskim oraz Konradem Górą.

Projekt realizowany w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego

adres: Rynek 26, Oleśnica

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube