reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 lipca. Imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego.
16℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Przez sport do zdrowia, czyli aktywny wypoczynek z OHP

Sport11.07 o 09:28Komentarzy:
Tuż po oficjalnym rozpoczęciu wakacji grupa młodzieży z CKiW OHP w Oleśnicy wzięła udział w letnim wypoczynku w ramach akcji "Aktywny wypoczynek z OHP".Celem przedsięwzięcia było połączenie wypoczynku z warsztatami sportowymi i kreatywnymi oraz zwiedzaniem pięknych okolic Głuchołaz, miasta znanego z gór i złota leżącego się na styku Gór Opawskich, tuż przy granicy z Czechami.

Podczas tygodniowego wyjazdu młodzież aktywnie spędzała czas wolny poprzez udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych tj. warsztaty z capoeiry, boksu z elementami samoobrony, siatkówka plażowa, pływanie, czy pieszych wycieczkach górskich. Warsztaty z capoeiry zostały podzielone na kilka stacji, na których realizowane były różne zajęcia: nauka języka portugalskiego, nauka śpiewu wraz z grą na instrumentach, nauka akrobatyki oraz capoeira.Piękne okolice zachęcały do wycieczek krajoznawczych, uczestnicy zwiedzili Głuchołazy, perłę architektury śląskiej Nysę, zdobyli masyw Przednia Kopa oraz odkrywali tajemnice Zamku w Mosznej.

Największą jednak atrakcją okazało się poszukiwanie złota i diamentów w Kopalni w Złotym Stoku oraz pełna przygód wizyta w parku liniowym Skalisko. Dzięki wypoczynkowi młodzież miała okazję rozwinąć swoje pasje, spędzić aktywnie czas na łonie natury, wykształcić w sobie zachowania prospołeczne i nauczyć się współpracy w zespole. Z pewnością zdobyta wiedza i umiejętności zaprocentują w przyszłości.

źródło: CKiWP OHP w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube