17℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Zawodnicy UKP Torpeda Oleśnica z medalami letnich mistrzostw Polski

Sport6.07 o 10:00Komentarzy:
Wojciech Okoń i Mateusz Okoń z UKP Torpeda Oleśnica przywieźli medale z Letnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Olsztynie.

W dniach 01-04.07.2021 rok w Olsztynie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat. W zawodach uczestniczyło 169 klubów pływackich reprezentowanych przez 674 zawodników. W barwach UKP Torpeda Oleśnica startowali dwaj zawodnicy Wojciech Okoń i Mateusz Okoń. Bracia z oleśnickiej torpedy nie zawiedli. To były pierwsze ich mistrzostwa w sportowej karierze i był to debiut znakomity.

W drugim dniu mistrzostw, po rannych eliminacjach Wojciech Okoń zakwalifikował się do dwóch finałów: 50 dowolnym i 200 grzbietowym, a jego brat Mateusz wywalczył finał na 50 m stylem klasycznym. W popołudniowym finale bracia zajęli siódme lokaty na dystansach 50 metrowych i mimo że był to ich wielki sukces, to jednak dystans 200 m stylem grzbietowym w wykonaniu Wojciecha Okonia przyniósł Torpedzie kolejny a Wojtkowi pierwszy medal Mistrzostw Polski, gdyż zawodnik Torpedy finiszował na drugim miejscu stając się wicemistrzem Polski.

Niestety, tylko na chwilę, gdyż po 5 minutach ogłoszono dyskwalifikację naszego zawodnika i pierwszy medal w jego karierze musiał poczekać. A czekaliśmy bardzo krótko, do następnego dnia. Po porannych eliminacjach w finale na 50 m stylem grzbietowym Wojciech Okoń w mistrzowskim stylu wywalczył srebrny medal i wicemistrzostwo Polski , którego nikt już mu nie odebrał. Tego samego dnia świetny start zaliczył Mateusz Okoń, który w finale zajął bardzo wysokie 6 miejsce w Polsce na dystansie 100m stylem klasycznym. W trzeci dzień mistrzostw zawodnicy Torpedy potwierdzili swoją wysoką formę.

Wojciech Okoń w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym udowodnił , że jest czołowym grzbiecistą w swoim roczniku w Polsce i po raz drugi na tych zawodach wywalczył srebrny medal i kolejne wicemistrzostwo Polski. Mateusz Okoń znalazł się w finale B na 200 klasycznym w którym popłynął bardzo dobrze poprawiając swój dotychczasowy wynik o 11 sekund.

Patrząc na duże zawirowania w trakcie przygotowań do tych mistrzostw, ciągłe zmiany planów treningowych spowodowane zamknięciem naszego basenu w związku z wirusem, biorąc pod uwagę bardzo trudne warunki do trenowania końcowy wynik na tych Mistrzostwach należy uznać za rewelacyjny. Zawodnicy podtrzymali świetną passę klubu i pokazali, że w Torpedzie młodsi zawodnicy są godnymi następcami bardziej utytułowanych starszych zawodników i zawodniczek będąc też dużym wzmocnieniem klubu jako całości. Te Mistrzostwa przyniosły Torpedzie bodajże 22gi i 23ci medal Mistrzostw Polski co w 9 letniej historii klubu jest fantastycznym wynikiem.