reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 12 czerwca. Imieniny Janiny, Onufrego, Leona.
14℃
(rozproszone chmury). Zobacz prognozę pogody

Poważne zarzuty wobec dyrektora szkoły. Niejawne posiedzenie komisji rady gminy

Aktualności10.06 o 22:15Komentarzy:
Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Oleśnica na niejawnym posiedzeniu wysłuchała opinii personelu szkoły po ostatniej skardze na dyrektora placówki.Skarga na dyrektora

Wczoraj na łamach portalu MojaOlesnica.pl informowaliśmy o tym, że część osób z personelu jednej z podstawówek w gminie Oleśnica kieruje poważne oskarżenia wobec dyrektora placówki. Pismo trafiło do przedstawicieli samorządu.

- Obawiamy się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży ze szkoły (...). jesteśmy zobligowani przez obowiązujące przepisy prawa do tego, by poinformować Radę Gminy Oleśnica o poważnym i długotrwałym uzależnieniu alkoholowym dyrektora (...), które ma negatywny wpływ na funkcjonowanie szkoły, a co ważniejsze - zagraża życiu i zdrowiu naszych podopiecznych - czytamy w piśmie. Pojawiały się też wzmianki m.in. o "agresji" i niejasnościach wokół dysponowaniem środków z funduszu socjalnego. Szef szkoły nie chciał komentować sprawy.

Posiedzenie komisji

Dzisiaj w świetlicy w Poniatowicach odbyło się posiedzenie komisji Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Oleśnica. Obecni byli na nim m.in. nauczyciele i pracownicy szkoły, radni wójt Marcin Kasina, zastępca wójta i sekretarz Krzysztof Skórzewski, radca prawny Marcin Dziki oraz pracownica referatu Oświaty i Promocji Urzędu Gminy Beata Zbylut.

Ze spotkania wyproszono przedstawicieli lokalnych mediów. - Ze względu na dane wrażliwe, dbając o dobro dzieci, rodziców, nauczycieli, pracowników oraz dyrektora szkoły przewodnicząca Komisji Skarg Wniosków i Petycji Anita Markiewicz-Wróbel wyłączyła jawność obrad. Podstawę prawną uzasadniającą tę decyzję wygłosił radca prawny Marcin Dziki - czytamy w notce komisji ze spotkania.

- Dzisiejsze spotkanie, które jest jednym z etapów procedowania skargi składało się z rozpatrzenia kolejno wszystkich zarzutów. Każdy zainteresowany mógł zabrać głos na każdym etapie dyskusji. Mimo że zarzuty są poważne, a poruszane tematy były trudne panowała atmosfera spokoju, z przewagą merytorycznej rozmowy - ocenia A. Markiewicz-Wróbel.

- Obecny na posiedzeniu Wójt Marcin Kasina zapewnił, że żadna z osób pracujących w szkole nie poniesie żadnych negatywnych konsekwencji niezależnie od przyjętego stanowiska w sprawie. Celem pracy Komisji jest rzetelne zbadanie sprawy i poznanie wszystkich argumentów stron sporu. Kolejnym etapem procedowania skargi będzie spotkanie Komisji z osobą, której skarga dotyczy, w celu zapoznania się z wyjaśnieniami w związku ze stawianymi jej zarzutami - informuje komisja.

Padło zapewnienie zbadaniu wszystkich zarzutów Komisja Skarg Wniosków i Petycji wypracuje stanowisko w sprawie rekomendacji Radzie Gminy Oleśnica podjęcie uchwały w zakresie rozpatrzenia skargi.

Zobacz też: Pijaństwo i agresja dyrektora podstawówki? Poważne oskarżenia części personelu

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube