reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 12 czerwca. Imieniny Janiny, Onufrego, Leona.
14℃
(rozproszone chmury). Zobacz prognozę pogody

Pijaństwo i agresja dyrektora podstawówki? Poważne oskarżenia części personelu

Aktualności9.06 o 08:14Komentarzy:
Część osób z personelu jednej z podstawówek w gminie Oleśnica kieruje poważne oskarżenia wobec dyrektora placówki. Co na to sam zainteresowany i przedstawiciele lokalnych władz?Kolejne pismo na dyrektora

Do władz gminy wiejskiej Oleśnica trafiło kolejne pismo ujawniające konflikt w jednej z podstawówek na tym terenie. Wcześniej padały zarzuty dotyczące ankiety on-line w sprawie przedłużenia kadencji obecnemu dyrektorowi placówki, o której prawie nikt miał nie wiedzieć. Tym razem zawiadomienie zostało podpisane przez osiem osób z personelu.

- Obawiamy się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży ze szkoły (...). jesteśmy zobligowani przez obowiązujące przepisy prawa do tego, by poinformować Radę Gminy Oleśnica o poważnym i długotrwałym uzależnieniu alkoholowym dyrektora (...), które ma negatywny wpływ na funkcjonowanie szkoły, a co ważniejsze - zagraża życiu i zdrowiu naszych podopiecznych - czytamy w piśmie.

Czy doszło do nieprawidłowości?

Sygnatariuszki listu uważają, że szef jednostki nie potrafi nią prawidłowo zarządzać z uwagi na "dysfunkcje poznawcze związane z długotrwałym nadużywaniem spożycia napojów alkoholu". Padają też zarzuty o rzekomym stosunku dyrektora do pracowników, który ma być nacechowany "agresją, poniżaniem czy nadużywaniem słów obelżywych".

Jest też mowa o "zachowaniu demoralizującym", "błędach merytorycznych" i "niejasnej sytuacji finansowej, związanej z dysponowaniem z funduszu socjalnego". Nie padają jednak żadne konkrety dotyczące sytuacji, które miały się wydarzyć w szkole. Do kilku nauczycielek wysłaliśmy pytania, ale dotąd żadna z nich nie zdecydowała się odpowiedzieć.

"Pokażę, co jest prawdą"

Dyrektor nie chciał komentować sprawy. Uznał, że zajmie stanowisko "w stosownym momencie". - W swoim wystąpieniu pokażę, co jest prawdą - oświadczył.

- Urząd podjął działania w sprawie wyjaśnienia zarzutów z pisma. Sprawa jest w trakcie wyjaśniania i procedowania przez komisje skarg - napisał do naszej redakcji Maciej Syta, kierownik Referatu Oświaty i Promocji w Urzędzie Gminy Oleśnica.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube