reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 12 czerwca. Imieniny Janiny, Onufrego, Leona.
15℃
(pochmurno z przejaśnieniami). Zobacz prognozę pogody

Biochemiczny sekstet II LO w Oleśnicy

Aktualności8.06 o 11:51Komentarzy:
II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego podsumowuje udział uczniów w projekcie "Ciekawa Biochemia", przygotowanego przez pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Wrocławskiego.
* * *

Poznajcie biochemiczny team z klasy 2gc, czyli szóstkę młodych ciekawych świata ludzi, którzy w ciągu roku szkolnego (trudnego roku ze względu na pandemię) uczestniczyli w programie "Ciekawa Biochemia", przygotowanego przez pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Udział naszych licealistów w projekcie możliwy był dzięki kilkuletniej współpracy II LO z Uniwersytetem Wrocławskim. Koordynatorem projektu z ramienia uczelni jest od kilku lat dr Maria Stasiuk-Wacławczyk, która przez cały czas profesjonalne zarządza projektem. Realizacja wydarzeń w ramach Ciekawej Biochemii możliwa była za zgodą i dzięki wsparciu Dziekan Wydziału Biotechnologii UWr dr hab. Doroty Nowak, prof. UWr.

Oto, co napisali nasi licealiści:"Na zajęciach w ramach Ciekawej Biochemii nie było mowy o nudzie. Zawsze wykładowca starał się urozmaicać nam przekazywany materiał poprzez ciekawe prezentacje, różne anegdotki (czasami trafiały się nie-biotechnologiczne). Pani dr Maria Stasiuk- Wacławczyk przypominała nam o robieniu notatek, podkreślając, że bez nich będzie nam ciężko później cokolwiek zrobić, a nawet jeżeli nie przydadzą się one w całości, to w późniejszych latach może akurat trafimy na dany temat, gdzie wykorzystamy w pełni nasze notatki.

Podczas zajęć poznaliśmy m.in. podstawy statystyki, sposoby wykorzystania wyników prób kontrolnych w prezentacji wyników doświadczeń. Przygotowaliśmy postery na wybrane tematy naukowe, opanowaliśmy też podstawowe formy wypowiedzi naukowej. Przez cały czas poznawaliśmy ciekawe, interesujące zagadnienia z zakresu biochemii, poszerzając w ten sposób wiedzę ze szkoły.
Po zajęciach samodzielnie przygotowywaliśmy prace zaliczeniowe, byliśmy oceniani, jak prawdziwi studenci. Było to dla nas bardzo motywujące, gdyż uzyskaliśmy bardzo dobre noty.

W dobie pandemii i utrudnień ( kontaktowaliśmy się cały czas z wykorzystaniem platformy MS Teams w soboty każdego miesiąca) Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego funkcjonował pełną parą. Wykłady zawsze były profesjonalnie przygotowane, a nasze zadowolenie jako odbiorców wzrastało z każdym miesiącem".

W programie uczestniczyli: Julia Andrzejczuk, Julia Durman, Natalia Jamroz, Paweł Nogaj, Amelia Wolko i Klaudia Wójcik.

Zespół nauczycieli biologii i chemii w II LO

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube