reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 12 czerwca. Imieniny Janiny, Onufrego, Leona.
13℃
(rozproszone chmury). Zobacz prognozę pogody

Grupa uczniów I LO chce tablicy upamiętniającej postać kardynała Stefana Wyszyńskiego

Aktualności8.06 o 09:49Komentarzy:
- W tym ważnym dla naszej Ojczyzny czasie nie możemy zapomnieć o tak wielkim Patriocie, który był nie tylko przedstawicielem Kościoła, ale także wielkim Polakiem, walczącym o wolność i godność każdego człowieka - czytamy w petycji grupy uczniów I LO w Oleśnicy.


źródło: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Do Urzędu Miasta Oleśnicy trafiła petycja grupy uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy. Chcą, aby w ramach Sejmu Dzieci i Młodzieży upamiętnić w naszym mieście postać kardynała Stefana Wyszyńskiego poprzez stworzenie tablicy "ku czci patrona roku 2021".

- W tym ważnym dla naszej Ojczyzny czasie nie możemy zapomnieć o tak wielkim Patriocie, który był nie tylko przedstawicielem Kościoła, ale także wielkim Polakiem, walczącym o wolność i godność każdego człowieka. Pragniemy, aby postać Kardynała, a wraz z nim jego dokonania i dziedzictwo pozostawione następnym pokoleniom, były upamiętnione także w naszym mieście - czytamy w piśmie.

- Jako przedstawiciele młodego pokolenia mamy świadomość, jak bardzo ważna jest pamięć o tych, dzięki którym my dziś możemy cieszyć się wolnością i jak ważne jest budowanie własnej tożsamości na wielkich, niekwestionowanych autorytetach, których młodzież dziś tak bardzo potrzebuje. Takim autorytetem niewątpliwie jest dla nas Kardynał Wyszyński-Prymas Tysiąclecia - brzmi dalszy fragment petycji, która została skierowana do burmistrza Jana Bronsia. Magistrat jeszcze na nią nie odpowiedział.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube