reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
22℃
(pochmurno z przejaśnieniami). Zobacz prognozę pogody

Niebezpieczne przejście dla pieszych! Brakuje właściwego oznakowania

Aktualności9.06 o 09:19Komentarzy: 33
Czytelnik portalu MojaOlesnica.pl zgłasza niebezpieczny brak właściwego oznakowania przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Marii Skłodowskiej-Curie i Wojska Polskiego w Oleśnicy.- W pobliżu znajduje się pusty pałąk, prawdopodobnie po znaku - ponad pół roku tak to wygląda. Dwa znaki "ustąp pierwszeństwa", jeden powinien mieć tabliczkę, bo inaczej sugeruje, że mam ustąpić drodze wyjazdowej pod blok. Najgorsza sytuacja była zimą, gdy przysypał śnieg - brak znaku pionowego. Znaku o przejściu dla pieszych nie ma także od drugiej strony - informuje nasz rozmówca.

Jak sam dodaje, wczoraj o mały włos nie został przejechany przez kierowcę ciężarówki, który mógł nie wiedzieć, że znajduje się tam przejście dla pieszych. Sygnał czytelnika przekazaliśmy już do Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy.rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (33)

Uwaga_TVN9.06 o 19:26

Prawie wszystkie przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe w poprzek ul. Wojska Polskiego są oznakowane niezgodnie z przepisami. Brak znaków pionowych D6.

Zgłoś
do Mateusza9.06 o 18:46

Policja jest zajęta wystawianiem mandatów w Boguszycach .jak najwięcej wyłapać kierowców za szybko jeżdżących takie bzdury jak opisane wyżej policji nie interesują.

Zgłoś
Prawnik9.06 o 18:26

w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej dotyczącym znaków i sygnałów drogowych (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury) jest jasno napisane, że znak pionowy D-6 należy stosować przy wszystkich przejściach dla pieszych i można te przejścia oznaczać tylko i wyłącznie tym znakiem pionowym (D-6). Natomiast znak poziomy P-10 (tzw. zebra/pasy) oznacza tylko powierzchnię przejścia przez jezdnię i dopuszcza się brak tego znaku na jezdni. Czyli jest to jedno z kilku nielegalnych przejść w Oleśnicy.

Zgłoś
Marian z Olesnicy9.06 o 17:49

Przykro mi mowic, ale slyszalem, ze ostatnich dwoch pracownikow z rejonu drog w Olesnicy na dolnym slasku, ma ciezkie zapalenie pluc i nie sa w stanie tak szybko ustawic znakow, wykosic poboczy i zalatac drog.

Zgłoś
Jarry9.06 o 17:33

Niestety nasz naród ma pełno wad. Wybiórcze traktowanie przepisów prawa, ustalonych reguł, norm... Doprowadziło to do wielu tragedii min. Katastrofy w Smoleńsku. Władza ogranicza prędkość, śrubuje zasady zachowania na przejściach dla pieszych... a może powinna się przyjrzeć takim zagrożeniom. Policja poucza kierowców, edukuje i prowadzi akcje dla bezpieczeństwa.. a tymczasem nie patrzy czy oznakowanie dróg i przejść dla pieszych i rowerzystów jest prawidłowe. Typowe dla Nas, dopiero jak ktoś zginie i przyjedzie TV, to może ktoś zauważy potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu.

Zgłoś
Do tv 9.06 o 15:03

Do tv. Masz rację to miasto kolesi, jeden za drugiego nie beknie, poza tym z ambony zaraz dostanie rozgrzeszenie. Stan umysłu mieszkańców wiochy olesnickiej, to cofnięcie się nie tylko do średniowiecza, ale też do przedszkola jeśli chodzi o wykształcenie osób zasiadających w samorządzie i urzędach w Oleśnicy. Mały kazio narysował coś, a później wykonał bubel, na koniec przekonuje mieszkańców że już jest zrobione po ich myśli, za ich pieniądze podatników rozliczających się w tym grajdole olesnickim. A ,że to kicz, bez żadnych kwalifikacji i wiedzy zrobione, cóż nieważne mieszkańcy nie mają nic do powiedzenia

Zgłoś
Mateusz9.06 o 14:12

Zastanawia mnie jak Policja, która przejeżdża tamtędy 5 razy dziennie tego nie zauważyła - a może ich nie interesuje bezpieczeństwo??? Obok szkoła, duży market, ścieżki rowerowe...

Zgłoś
Dr_Z9.06 o 13:50

Rzeczywiście, wygląda to na "usunięte" przejście dla pieszych, bo skoro nie ma znaków pionowych, a pasy są niemalże starte. Przyjrzyjcie się też porośniętymi na 2 metry skrzyżowaniami...

Zgłoś
Marta9.06 o 13:24

No i macie rządy byłego PO.

Zgłoś
master9.06 o 13:23

to skrzyzowanie w ogole jest poronione! Bardziej tutaj przydalby sie swiatla niz na orlenie, gdzie ostatnio jak byly wylaczone 2 dni to korki nagle zniknely z tego miejsca i kazdy sobie sprawnie jezdził jednak.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube