reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 12 czerwca. Imieniny Janiny, Onufrego, Leona.
14℃
(rozproszone chmury). Zobacz prognozę pogody

Mieszkańcy wymagają od innych, a nie od siebie. Wspólnie zadbajmy o czystą Oleśnicę!

Aktualności7.06 o 08:22Komentarzy: 74
Grzegorz Odelski z Miejskiej Gospodarki Komunalnej apeluje do oleśniczan, aby wspólnie dbali o czyste miasto. - Zapominają, że ten obowiązek spoczywa na wytwórcy odpadów i nie kończy się z momentem postawienia ich obok osłony czy w innym miejscu - komentuje.Właściwie nie ma miesiąca bez informacji na portalu MojaOlesnica.pl o kolejnych podrzucanych śmieciach. Osoba pozostawiająca odpady w miejscach do tego nieprzeznaczonych może zostać ukarana finansowo, a nawet karnie.

Grzegorz Odelski, dyrektor ds. technicznych Miejskiej Gospodarki Komunalnej w Oleśnicy, za naszym pośrednictwem apeluje do mieszkańców o wyrzucanie niepotrzebnych rzeczy do właściwych kontenerów lub korzystanie z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się przy ulicy Moniuszki, obok sklepu E. Leclerc. Jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 18, a w soboty od 10 do 16.

- Mieszkańcy wymagają od innych, a nie wymagają od siebie. Zapominają, że ten obowiązek spoczywa na wytwórcy odpadów i nie kończy się z momentem postawienia ich obok osłony czy w innym miejscu. Ten temat nie znika, zakłóca odbiór naszego miasta - ubolewa G. Odelski.

Tym bardziej, że system gospodarowania odpadami jest skonstruowany w ten sposób, że każdy musi na niego łożyć pieniądze. Dzięki temu można legalnie pozbyć się wielu rzeczy bez ponoszenia za to kosztów lub za drobną opłatą. Przykładowo w PSZOK-u bezpłatnie zostawimy m.in. gruz, zużyty sprzęt elektroniczny, opony, odzież i tekstylia, niektóre chemikalia, papier czy szkło. Jesienią zostawimy tam bioodpady, czyli chociażby liście.

- Uważam, że odpowiedzialny mieszkaniec wie jak się zachować, a jeśli nie wie, to może się nas zapytać. Zapraszamy do korzystania z koszy na śmieci, kontenerów oraz naszego PSZOK-u - dodaje Grzegorz Odelski z MGK.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (74)

no trudno8.06 o 15:53

Bardzo słaba kadencja samorządu, w zasadzie z wyborczych zapowiedzi nie zostało nic, nie widać obiecanych dodatkowych karetek, porządku w tym mieście próżno szukać, drogi dziurawe jak ser szwajcarski, o blasku Oleśnicy możemy zapomnieć. Bardzo chwytliwe to były obietnice ale jak się okazuje przez obecną ekipę nie do zrealizowania, w zasadzie w Oleśnicy żyje się coraz trudniej i drożej, mówię to też z perspektywy kierowcy, to co wyprawiają Elki woła o pomstę do nieba. No i sprawa sekretarza Rybaka hmmmm, bardzo to wszystko niesmaczne, wręcz zatrważające.

Zgłoś
wstyd8.06 o 15:06

To jest wstyd, Oleśnica wygląda jak podrzędna mieścina nie jak miasto powiatowe. Z resztą tutaj wszystko szyte jest na karła.

Zgłoś
Tom_Hagen8.06 o 13:19

Serdeczne pozdrowienia środkowym dla starszego pana z wąsem z lucienia , który ostatnio dyskretnie rozejrzał się dookoła, a następnie dziabną paczkę po fajkach pod drzewo. Pewnie wydaje ci się, że z racji wieku jesteś autorytetem, a jesteś większym śmieciem niż ten co rzuciłeś

Zgłoś
no szok8.06 o 12:48

Brudem zarasta i coraz bardziej dziurawe, to jest szok nie ma ulicy w tym mieście żeby nie rzucało autem, a już zjazd z 3-go Maja w Słowackiego to jakieś kuriozum jest. Oleśnica zatrzymała się w miejscu, drogi wyglądają jak za Gierka.

Zgłoś
Taka prawda8.06 o 12:38

Bronś to emeryt odcina kupony. Miast brudem zarasta

Zgłoś
Krulewna 8.06 o 12:06

Nowa z mgk niech posprząta

Zgłoś
żal mi was8.06 o 08:24

Miecio, ty mówisz o wodolejstwie? To co powiesz o obietnicach wyborczych Bronsia? To było dopiero mistrzostwo manipulacji? Kasieńko, SM pracowała do 16 co powiesz, kiedy wyrzucano śmieci po 17ej?

Zgłoś
Mietek8.06 o 07:53

trafnie Kasiu - Michał ten od grania na dachu nawet jak będziesz umieszczał po 1000 wpisów na różnych portalach to też twojemu guru za bardzo nie pomożesz .Siedzi sobie u Beatki w biurze masz tu dobrze czasem pojedziesz zagitować do Rzeszowa to kwiatki dasz pod pomnik smoleński . Ludzie już więcej nie dadzą się nabrać na wasze wodolejstwo .Była straż miejska którą tym się zajmowała śmieceniem i dzikimi smietniskami. Musicie pogodzić się z Damianem i Andrzejkiem i stworzyć nowe ugrupowanie - Razem w Kupie resztę mamy już w d.....

Zgłoś
kasia8.06 o 07:35

zapraszam na wojska polskiego / Skłodowska są śmietniki o jest sterta gabarytów po remoncie . Szanowni sąsiedzi czy wy nie widzicie który z was to zostawił ? kto ostatnio robił remont i zamiast zamówić kontener czy worek big bag to wypieprzyl to wszystko pod transformator ???? jesli logos stac na remont mieszkania nowe meble nowy kibeli a nie stać mnie żeby zamówić kontener na gabaryty to dlaczego robi nam syf pod oknami . Chcieliście doktorka i żeby nie było straży miejskiej to teraz do kogo te pretensje .

Zgłoś
Tofik8.06 o 06:40

To straszne co wyprawia PiS

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube