reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 12 czerwca. Imieniny Janiny, Onufrego, Leona.
13℃
(rozproszone chmury). Zobacz prognozę pogody

Senior online. Termin najbliższego spotkania policji z oleśnickimi seniorami [WIDEO]

Aktualności6.06 o 10:02Komentarzy:
Działania profilaktyczne "Senior Online" to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo, skierowany do seniorów przez Dolnośląską Policję. Podano termin najbliższego spotkania.7 czerwca bieżącego roku w jednostkach powiatowych i miejskich garnizonu dolnośląskiego odbędzie się kolejne spotkanie policyjnych profilaktyków z seniorami, przy wykorzystaniu sieci internetowej. Linki do spotkań dostępne są dla wszystkich zainteresowanych z poziomu stron internetowych poszczególnych komend.

Celem szkoleń w ramach koncepcji "Senior Online" jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również mogą zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.

Ostatnie ze szkoleń kolejny raz przyciągnęło uwagę blisko 1300 seniorów z terenu całego województwa. Liczymy na to, że do udziału w przedsięwzięciu, które ma na celu systematyczną edukację mieszkańców na najważniejsze tematy związane z bezpieczeństwem, przystąpi jeszcze większa rzesza zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy już 7 czerwca o godzinie 9.00.źródło: KPP Oleśnica

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube