reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 12 czerwca. Imieniny Janiny, Onufrego, Leona.
14℃
(rozproszone chmury). Zobacz prognozę pogody

777 pomysłów na zabawy z książką. Propozycja na Dzień Dziecka

Kultura1.06 o 09:16Komentarzy:
Oleśnicka Biblioteka Publiczna imienia Mikołaja Reja zaprasza do zapoznania się z książkową propozycją na Dzień Dziecka.Dzień Dziecka to okazja do zarekomendowania Państwu absolutnie wyjątkowej książki. Każdy rodzic, nauczyciel czy bibliotekarz, a także niejedna babcia czy ciocia, znajdzie w niej mnóstwo gotowych propozycji, jak kreatywnie ukazać dziecku otaczający go świat. Świat pełen emocji, rozwoju, nieustannego uczenia się czegoś nowego, poznawany właśnie przez zabawę z książka. W tej pozycji znajdziecie rymowanki, wyliczanki, dni tematyczne, taniec, dramę i moc wskazówek jak z książki uczynić źródło niewyczerpanej inspiracji. Dzięki "777 pomysłów..." dowiecie się jak zaprzyjaźnić się z nie koniecznie lubianą lekturą szkolną, a także jak w klimacie książki urządzić np. przyjęcie urodzinowe dla dziecka lub inne wydarzenie. Autorka wskazuje, że tylko taka literatura, która jest blisko dziecka, staje się magnesem, który przyciąga i sprawia, że książka staje się wyborem, a nie przymusem.

Omawiana pozycja zawiera także sporą dawkę wiedzy merytorycznej na temat sposobów wspierania najmłodszych dzieci w nauce czytania. To wiedzy ważnej nie tylko w dobie nauki zdalnej. Czytelników ucieszy z pewnością zawarta lista książek, które są drogowskazem w drodze rozwijania kompetencji czytelniczych i są przez autorkę uważane za konieczne do przeczytania!

Uważam, że "777 pomysłów..." jest godna polecenia zwłaszcza tym, którzy chcą aby ich dziecko pokochało czytanie na całe życie, a nie tylko "odbębniło" przymusową lekturę.

Małgorzata Swędrowska jest specjalistą w popularyzacji czytelnictwa i twórczynią koncepcji czytania wrażeniowego, które ma na celu pozostawienie w dziecku wielu wrażeń płynących nie tylko ze słuchania i patrzenia na ilustracje zawarte w książkach, ale i wrażeń płynących z ruchu, gestów, emocji wyrażanych mimiką. Bo czytanie wrażeniowe, zdaniem autorki, to smakowanie literatury wszystkimi zmysłami!

Życzę zatem wszystkim smacznej lektury i wspaniałych, zdrowych, bezpiecznych zabaw nie tylko w Dniu Dziecka dla wszystkich dzieci.

Anna Zielińska-Rybak

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube