14℃
(pochmurno z przejaśnieniami). Zobacz prognozę pogody

Pływacy MKP Atol na mistrzostwach województwa. Rekordy i medale!

Sport31.05 o 08:57Komentarzy:
Reprezentacja MKP Atol wzięła udział w Otwartych Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska 2021.

* * *

12-osobowa reprezentacja naszego klubu reprezentowała nas podczas OLMD 2021, które rozgrywane były w dniach 28-29.05.2021 roku we Wrocławiu na pływalni „Orbita”.

Dwudniowa rywalizacja dostarczyła wiele emocji podczas startów indywidualnych i dwóch startów sztafetowych. Karolina Terka w konkurencji 200 m dowolnym ustanowiła Rekord Klubu –RK.
Patrycja Stalska ustanowiła w czterech startach trzy rekordy życiowe.

Jagoda Reda ustanowiła dwa rekordy życiowe, tj. 100% skuteczności, Nina Ganc w konkurencjach 50 i 100 m dowolnym ustanowiła Rocznikowe Rekordy Klubu –RRK. Lena Chodorowska w trzech startach 50 i 100 m dowolnym oraz 50 m grzbietowym ustanowiła Rekordy Klubu. Lena indywidualnie zdobyła złoty oraz dwa srebrne medale. Lena zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii junior.

Bartek Bilski w konkurencjach 50 m dowolnym i motylem ustanowił dwa rekordy klubowe. Wiktor Korzeniowski zanotował trzy rekordy życiowe. Mikołaj Mosiak w konkurencjach 100 i 200 m dowolnym oraz 100 motylkowym ustanowił rekordy klubowe.

Kornel Pawłowski w konkurencjach 100 m dowolnym, 50, 100, 200 grzbietowym oraz 50 motylkowym ustanowił pięć Rocznikowych Rekordów Klubu. Kornel zdobył 3 złote, 3 srebrne oraz 1 brązowy medal. Kornel zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii młodzik. Krzysiek Sieradzan w czterech startach uzyskał cztery rekordy życiowe.

Karol Słomski również zanotował Rekord Klubu w konkurencji 50 m stylem klasycznym, w której zdobył srebrny medal. Paweł Zdanowicz ustanowił Rocznikowy Rekord Klubu w konkurencji 50 m stylem klasycznym oraz Rekord Klubu w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym oraz brązowy medal.

Sztafeta 4x100 stylem zmiennym płynęła w składzie Wiktor Korzeniowski, Paweł Zdanowicz, Mikołaj Mosiak oraz Bartek Bilski ustanowiła Rekord Klubu oraz zdobyła brązowy medal. Sztafetę 4x100 stylem dowolnym płynęliśmy w składzie: Bartek Bilski, Mikołaj Mosiak, Karol Słomski oraz Wiktor Korzeniowski i również ustanowiliśmy Rekord Klubu oraz zdobyliśmy brązowy medal. Gratuluję wszystkim zawodnikom walki i determinacji w dążeniu do bycia coraz lepszymi pływakami. JESTEŚCIE WIELCY.