reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 12 czerwca. Imieniny Janiny, Onufrego, Leona.
13℃
(rozproszone chmury). Zobacz prognozę pogody

Dzienny Dom Opieki Medycznej w Sycowie. Kto może z niego skorzystać?

Aktualności11.05 o 12:57Komentarzy: 2
Dzienny Dom Opieki Medycznej funkcjonuje od 1 kwietnia przy sycowskim szpitalu. Obiekt dysponuje miejscami głównie dla pacjentów powyżej 65. roku życia. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych.DDOM jest formą kompleksowej rehabilitacji i opieki nad osobami niesamodzielnymi. - Został stworzony z myślą o pacjentach, którzy chcą wrócić do samodzielności, a nie mają możliwości szybkiej i efektywnej rehabilitacji - wyjaśnia p.o. dyrektor Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy Przemysław Magiera.

Pobyt i zajęcia

W DDOM-u, jak sama nazwa wskazuje, opieka medyczna jest zapewniana w warunkach zbliżonych do domowych. Pobyt oraz zajęcia prowadzone są w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00. Kontakt z placówką: tel. 71 776 74 98, 885 479 888, e-mail: [email protected], ul. Oleśnicka 25, 56-500 Syców.
- Planujemy objąć bezpłatnym wsparciem osoby z powiatu oleśnickiego, w terminie do 31 maja 2023 r. – dodaje Przemysław Magiera.

Dla kogo wsparcie?

Świadczenia zdrowotne w DDOM-u udzielane są osobom niesamodzielnym, których stan zdrowia nie pozwala na pozostawanie wyłącznie pod opieką podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a jednocześnie nie wymagają oni całodobowego nadzoru lekarskiego i pielęgniarskiego realizowanego w trybie stacjonarnym. Pomoc udzielana jest pacjentom wymagającym świadczeń pielęgnacyjnych, opiekuńczych i rehabilitacyjnych oraz kontynuacji leczenia, a niewymagających hospitalizacji w oddziale szpitalnym.

Listę kryteriów oraz szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie na stronach oleśnickiego starostwa.

rd, źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

xs11.05 o 18:43

Dobra inicjatywa

Zgłoś
Ona11.05 o 17:06

Bardzo dobry pomysł,I także zaspokaja potrzeby mieszkańców powiatu.Gratulacje dla pomysłodawców.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube