reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 12 czerwca. Imieniny Janiny, Onufrego, Leona.
13℃
(umiarkowane opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Tłumy pacjentów czekały na szczepionkę. Wszystkich umówiono na tą samą godzinę?

Aktualności11.05 o 09:48Komentarzy: 51
Według czytelniczki, akcja szczepień przeciwko COVID-19 w oleśnickim szpitalu mogła odbywać się z pogwałceniem obostrzeń i zdrowego rozsądku. - Oni mają technikę "wszyscy na raz", a potem robi się pusto, bo nie trzeba siedzieć i czekać na pacjentów - alarmuje.Dzisiaj rano przed Powiatowym Zespole Szpitali z siedzibą w Oleśnicy pojawił się tłum ludzi. W środku było podobnie. Mimo obostrzeń i mimo wciąż możliwości zakażenia koronawirusem.

Jak się dowiedzieliśmy, odbywała się tam akcja szczepień przeciwko COVID-19. - Kiedy przyjmowaliśmy pierwszą dawkę, przy nas wieziono zawiniętego pacjenta z COVID-19. Teraz jest tłum w oczekiwaniu na szczepionkę, bo wygląda na to, że wszystkich umówiono na jedną godzinę - mówi nam czytelniczka, która czekała na przyjęcie preparatu wraz z innymi mieszkańcami.

- Oni mają technikę "wszyscy na raz", a potem robi się pusto, bo nie trzeba siedzieć i czekać na pacjentów - dodaje. - W innych punktach jest inaczej, w których byłam z bliskimi. To bardzo bulwersuje, że personel szpitala powinien świecić przykładem, działa w taki sposób - słyszymy.

Sygnał w tej sprawie redakcja portalu MojaOlesnica.pl otrzymała przed godziną 9. Po chwili zadzwoniliśmy do p. o. dyrektora Przemysława Magiery. Obiecał wyjaśnić sprawę i poinformować, co się wydarzyło. Jego stanowisko opublikujemy, jeżeli zechce się odnieść do opisywanego tematu.

AKTUALIZACJA, godz. 10:02

P. Magiera uważa, że lekarz oddelegowany do akcji szczepień został pilnie wezwany do jednego z pacjentów. Dlatego na miejsce skierowano innego medyka.

- W międzyczasie doszło do spiętrzenia i kumulacji pacjentów, ale sytuacja została szybko rozładowana. Aktualnie nie ma nikogo w szpitalu, kto czekałby na szczepienia. Pacjenci są dziś umówieni na cały dzień na szczepienia - oświadczył dyrektor.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (51)

kol11.05 o 19:12

I tak nic nie da bo jesienią 4 fala bedzie::P

Zgłoś
Marta11.05 o 18:44

Tumany czekały na szczepionkę?

Zgłoś
,11.05 o 18:01

W Oławie też miałam szczepienie i były osoby na tą sama godzinę

Zgłoś
haha11.05 o 17:54

Czy Wy myślicie że w szpitalu pracują tumany i pierwszy raz to robią co robią? Tam są specjalisci których celem jest Wasze zdrowie. Więc może trochę refleksji i szacunku dla służby zdrowia za to co dla Was robią. Zrobiliście spęd Sebków i Grażyn, pewnie coś pokręciliście w godzinach i po gazetach się żalicie

Zgłoś
Nop11.05 o 17:53

Króliki doświadczalne szczepią się eksperymentem medycznym barany ???? z was .......

Zgłoś
Serbinów11.05 o 17:13

Szczepcie się debile szczepcie i umierajcie i bądźcie króliczkami tego przygłupa z zoliborza !! co za głupi naród naiwnych

Zgłoś
Joanna11.05 o 17:08

Byłam na szczepieniu dzisiaj o 12.00. Szybko, sprawnie.

Zgłoś
Haha11.05 o 16:48

Urszula pewnie pomyliłaś godziny i pewnie poszłaś jak wszyscy na jedna godzinę.

Zgłoś
Urszula11.05 o 16:37

Tam jest jeden bałagan, zero organizacji, lekceważone podejście do ludzi. W kwietniu byłam tam na szczepieniu, czekaliśmy prawie godzinę na lekarza, bo prawdopodobnie ma jakiś zabieg. W tym czasie coraz więcej ludzi przybywało, jeden bałagan. Byłam tam z mężem na szczepieniu. Moje szczepienie się odbywało na Hallera, byłam mile zaskoczona. Wizyty na godziny, pani doktor bada pacjenta, przeprowadza wywiad odnośnie naszego zdrowia. Personel bardzo miły, uczynny, było nas pacjentów 3 osoby. Super.

Zgłoś
tz11.05 o 16:25

Widać na zdjęciach, że za dużo ludzi jest na raz. Ten co organizuje szczepienie, wyznacza terminy, godziny nie wziął pod uwagę bezpieczeństwa ludzi. Jakiś konkretny człowiek lub grupa ludzi, która decyduje o tym. Nikt inny. Proste.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube