reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 12 czerwca. Imieniny Janiny, Onufrego, Leona.
14℃
(pochmurno z przejaśnieniami). Zobacz prognozę pogody

Kwietna łąka, ule i hotele dla owadów w Parku nad Stawami

Aktualności8.05 o 09:53Komentarzy: 9
Publikujemy komunikat na temat wspólnej akcji oleśnickiego magistratu i Nadleśnictwa Oleśnica Śląska.***

Facelia, stokrotka, kolendra, aksamitka, kminek, malwy, ogórecznik, maki, słoneczniki, gryka czy chabry - takie rośliny wysieją 19 maja 2021 r. o godzinie 10:00 Nadleśnictwo Oleśnica Śląska i Gmina Miasto Oleśnica. Pomysł jest nowy, od kilku miesięcy trwały rozmowy odnośnie wspólnego projektu.

Weronika Tyczka, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Oleśnica Śląska mówi: data 19 maja nie jest przypadkowa, ponieważ w maju obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół, dlatego wspólnie chcieliśmy przyczynić się do ratowania pszczół za pomocą wysiania łąki kwietnej w Oleśnicy. Wybrano lokalizację: Parku Nad Stawami, skwerek przy ul. Spacerowej 6. Łąka kwietna będzie miała blisko 600,00 m2.

W tym dniu w ogrodzie Nadleśnictwa przy ul. Spacerowej 6, zostaną również postawione 3 drewniane ule, 2 hotele dla owadów oraz pamiątkowa tablica. Każdy kto będzie miał przyjemność wybrać się do przepięknego Parku Nad Stawami w Oleśnicy będzie mógł zobaczyć łąkę kwietną, ule oraz hotele. Będą one umieszczone w bezpiecznej odległości od ścieżek, którymi przechadzając się spacerujący.

Pamiętajmy, że łąki kwietne dają wiele korzyści. Nie tylko pięknie pachną czy wspaniale wyglądają, ale przede wszystkim przyciągają owady i ptaki. Zapewniają bioróżnorodność w miastach i w lasach. Wiele hoteli dla owadów służy zakładaniu gniazd, np. pszczół samotnic i os samotnic. Owady, takie jak pszczoły, osy, biedronki, czy motyle wpływają korzystnie na florę w naszych ogrodach oraz w lesie. Zapylając kwiaty i niszcząc szkodniki ale również wpływają na rozwój kwiatów i drzew.

Urząd Miasta Oleśnicy

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (9)

Gniady15.05 o 09:34

Muchi będą hodować.

Zgłoś
Anna M.B.8.05 o 19:57

JAKA FIRMA TO ROBIŁA?

Zgłoś
Mieszkanka miasta8.05 o 19:56

Któś za to wzioł kasę.a łąki jak nie było tak niema.

Zgłoś
Bocian8.05 o 19:41

Super pomysl :-)A może by też wysoko gniazda dla większych ptaków? Parę dni krążyły czaple nad stawami, szukały miejsca na zniesienie jaj.

Zgłoś
Bocian8.05 o 19:41

Super pomysl :-)A może by też wysoko gniazda dla większych ptaków? Parę dni krążyły czaple nad stawami, szukały miejsca na zniesienie jaj.

Zgłoś
Majtki8.05 o 13:45

Gdyby nie nadleśnictwo to z kwiatków byłyby tylko PETUNIE, jak w całej olesnicy

Zgłoś
sos.kwiatki8.05 o 12:47

Łąka kwietna powstała na ulicy Wałowej. No, na razie jest tylko łąka. Kwiatów brakuje. Na tabliczce napisano Tutaj wiosną zakwitnie łąka kwietna..Może latem... ironizuje Wiesław Mazurkiewicz, oleśnicki aktywista.

Zgłoś
Mariańska8.05 o 10:45

Super, myślę że ule powinny być pancerne bo nie wytrzymają długo. Ale pomysł popieram.

Zgłoś
Yogi8.05 o 10:10

Brawo Wy!!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube