reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
15℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Międzynarodowy Dzień Ziemi w Przedszkolu Miejskim w Bierutowie

Aktualności5.05 o 09:02Komentarzy:
Publikujemy relację Przedszkola Miejskiego w Bierutowie z obchodów Dnia Ziemi.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaDzień Ziemi w Przedszkolu Miejskim w Bierutowie Choć przedszkolak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć!”

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę, pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. Szczególnie pod koniec kwietnia zastanawiały się, jak chronić nasze wspólne dobro – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: „Choć przedszkolak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć.”.

Każda grupa zapoznała się z podstawowymi zasadami ochrony przyrody, m.in. dzięki obejrzeniu prezentacji multimedialnej i bajki edukacyjnej na tablicy interaktywnej. Wszystkie dzieci wzięły udział w tworzeniu grupowych eko-zabawek z recyklingu, a także obserwowały jak działa minioczyszczalnia (z butelki typu PET).

Towarzyszył im kolor zielony oraz piosenki, wiersze, tańce i pląsy. Zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki dzieci wraz z paniami sprzątały swój mały zakątek Ziemi - teren wokół Przedszkola i Szkoły Podstawowej. Zebrane podczas spaceru odpady następnie każda grupa segregowała do odpowiedniego koloru koszy, powtarzając tym samym zasady segregacji oraz przyczyniając się do dbania o planetę.

Ponadto na przedszkolnym placu zabaw w budynku przy ul. Kolejowej 7 dzieci rozwiązywały quiz edukacyjny, mający na celu utrwalenie wiadomości na temat ekologii oraz wykonywały zadania ruchowe.

Na koniec obchodów Dnia Ziemi każda grupa otrzymała dyplom, coś słodkiego oraz drzewko do posadzenia na terenie Przedszkola. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i z pewnością Dzień Ziemi kojarzył im się będzie z czymś bardzo pozytywnym!

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Katarzyna Betka / Przedszkole Miejskie w Bierutowie

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube