reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
27℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Ruszają tegoroczne matury! Co warto o nich wiedzieć?

Aktualności4.05 o 07:47Komentarzy: 2
Dziś w całej Polsce ruszają matury, które potrwają do 24 maja. Egzaminy zostaną przeprowadzone w reżimie sanitarnym.Dzisiaj punktualnie o godzinie 9 rozpoczną się tegoroczne matury, do których mogą przystąpić absolwenci szkół ponadpodstawowych. Na początek wszyscy zdają obowiązkowy sprawdzian wiedzy z języka polskiego na poziomie podstawowym. Egzaminy dojrzałości zakończą się 24 maja.

Z powodu epidemii COVID-19, wprowadzono szczególne zasady, polegające między innymi na obowiązkowym reżimie sanitarnym czy obniżeniu wymagań. Obowiązkowe dla maturzystów jest przystąpienie do matury na poziomie podstawowym właśnie z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Nie ma też obowiązkowych egzaminów ustnych, są one dostępne tylko dla abiturientów, którzy potrzebują takiego wyniku przy rekrutacji na zagraniczne uczelnie.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

Dawno temu4.05 o 22:00

Kiedyś na maturze z polskiego trzeba się było wykazać wiedzą, kreatywnością, umiejętnością pisania. Teraz młodzież pisze pod klucz. Zadania typu prawda fałsz czy napisanie streszczenia na maturze to chyba jakieś nieporozumienie.

Zgłoś
Stary wyga4.05 o 08:42

Co warto wiedzieć ? Podstawówka była taka, że od 1 do 3 stron materiału uczyłeś się na sprawdzian. Liceum od 10- do 50 stron na sprawdzian. Studia jedna książka na kolokowium, a egzamin to taka matura z danego przedmiotu tylko, że rozszerzona i z trudniejszym materiałem. Tak więc drogie dzieci jak pójdziecie na porządne studia, to takich Matur trudniejszych będziecie mieli co pół roku kilka pozdrawiam

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube