reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
15℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Arkadiusz Sikora z SLD: Borys Budka chce doprowadzić do POLEXIT-u

Aktualności2.05 o 17:05Komentarzy: 88
Oleśniczanin Arkadiusz Sikora z Sojuszu Lewicy Demokratycznej krytykuje władze Platformy Obywatelskiej za sprzeciw wobec obecnego kształtu Funduszu Odbudowy dla Polski. Publikujemy wpis A. Sikory.***

Borys Budka jak Borys Johnson – chce doprowadzić do POLEXIT-u!

W czerwcu 2016 roku Borys Johnson zagrał to co dzisiaj robi PO i Borys Budka. Użył do politycznej walki wewnętrznej autorytetu Unii Europejskiej. Coś, co na początku wyglądało się niewinną, z góry wygraną grę – doprowadziło do opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanią – BREXIT-u.

Dzisiaj taką grę z anty-unijnymi partiami (PiS-em i Solidarną Polską) podejmuje PO i PSL! Zamiast szybko poprzeć, podobnie jak Lewica, Fundusz Odbudowy, PO i PSL chcą spowodować, aby Polska blokowała jego przyjęcie. Jeśli zostałby on odrzucony w pierwszym czytaniu, prawica, której przecież nie zależy na bytności Polski w UE, użyłaby wszelkich instrumentów do tego, aby obrzydzić Polakom nie tylko opozycję, ale przede wszystkim poddać pod wątpliwość przynależność Polski do UE. Zwłaszcza, jeśli po zablokowaniu Funduszu Odbudowy nie otrzymalibyśmy pieniędzy unijnych.

To Lewica wprowadzała Polskę do Unii Europejskiej, a ówcześni Premier Leszek Miller i Prezydent Aleksander Kwaśniewski musieli (co do dzisiaj jest wypominane Lewicy) iść na ustępstwa kleru i Kościoła Katolickiego, aby ten nie prowadził kampanii anty-unijnej. W 2003 roku, bez wygranego referendum unijnego, dzisiaj bylibyśmy jak Ukraina. Lewica za "układ" z Kościołem Katolickim zapłaciła ogromną cenę wyrażoną w spadku poparcia. Ale odpowiedzcie sobie Polacy - czy warto było? Ja uważam, że warto!

Dzisiaj mamy sytuację podobną. Dlatego Lewica, pomimo hejtu mainstreamowych mediów i opozycji, musi zagłosować za Funduszem Odbudowy. Nawet, gdyby miało być to poparcie BEZWARUNKOWE!
Inaczej Polskę czeka pełzający POLEXIT!
Arkadiusz Sikora

Członek Rady Krajowej Nowej Lewicy

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (88)

Wiesia5.05 o 00:55

Jak ja ciomgne pałę plebanowi to mie strasznie zęby bolą więc lepiej sobie najsampierw wyciomngam szuflade i jade z koksem, tzn z kolbom i fajnie jest bo dzienki temu doznaje uniesienia liturgiczno, eucharyzmatycznego w duchu katolickim i śpiewam se JEEEEZUUUU MAAAARIAAAA, OOOOJCIEEEEC DYYYREEEKTORRR, KEEEMPAAAA AAALLEEEELUUUJA. Szczęśc borze :)))

Zgłoś
Wiesia4.05 o 21:51

Perdupa (perturabo)Ty się puknij w swój zgniły i tępy łeb,kim Ty bydlaku jesteś,że plujesz na Polskę i Polaków,ten rząd wybrała większość,tą twoją platformę popiera już 16% wyborców,a kaczor to twoja stara,tak mówią na mieście.

Zgłoś
wyborca4.05 o 08:57

Lewica już gada jak PiS. Masakra.

Zgłoś
Perturabo3.05 o 22:06

No, faktycznie , faktycznie XD " niebezpieczna skrajna prawica " fachowo nazywa się faszyzmem i greniuch jest faszystą, nazywajmy rzeczy po imieniu. A na stanowisko dyrektora IPN nominował go PIS...wnioski sobie wyciągnij sam. Co do kaczora, kolaborowanie z agentami obcego wywiadu aby zdobyć władzę też ma swoją nazwę - zdrada stanu. To, że kaczor wie o wpływach rosyjskich w radiu maryja mnie nie dziwi, on w końcu najlepiej zna się na "prawicy" bo to w sumie jego rodzina...i twoja, rodzina radia maryja :)

Zgłoś
mad3.05 o 21:51

A faktycznie, to Kaczyńskiemu gadał bzdury o "narodowej" Tarogowicy ;)) Kaczyński wspiera Rydzyka, bo to on wskazuje, na kogo mają głosować jego słuchacze. Wątpię, by Kaczyński był przyjacielem Rydzyka ;)) Powołanie Greniucha na szefa wrocławskiego IPNu było "błędem", którego nie da się usprawiedliwić. Tak, myślę, że dla Greniucha naród, państwo i niepodległość, to najwyższe wartości, choć ja takim narodowcem nie jestem. Dla mnie to już niebezpieczna skrajna prawica.

Zgłoś
mad3.05 o 21:40

brudna pała obajtka

Zgłoś
Perturabo3.05 o 21:32

Otrzyj pianę z ust ministranciku bo się trochę zaplułeś XD To nie ja powiedziałem tylko kaczor, także pretensje proszę kierować pod inny adres :) Dla greniucha powołanego z nadania pisu na stanowisko dyrektora IPN też naród, państwo i niepodległość, to najwyższe wartości ??? Możliwe...ale raczej chodzi o inne państwo i inne wartości XD . Targowica katolicka, watykańska - jedna mafia, poza tym ....ja tylko cytowałem "wielkiego stratega" :D

Zgłoś
mad3.05 o 21:18

Targowica "narodowa"? ;)) Nie pisz bzdur !! Targowica była zdradą narodową, a narodowiec to nacjonalista, wy mówicie, że nawet faszysta, dla którego naród, państwo i niepodległość, to najwyższe wartości ! Targowica "katolicka"? raczej "watykańska".

Zgłoś
Belfast 3.05 o 20:22

JA, zagłosuje na partie, lub osobę, która powie i dokona tego, by dziecioroby zwróciły nie 500 ale i 600 zlotych skur...ny jedne

Zgłoś
Perturabo3.05 o 20:10

Odpowiedz sobie sam :) " Po naszej stronie działają aktywnie rosyjskie służby specjalne. Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PRL-owi (...). Czyż targowica nie była właśnie taka: narodowa, katolicka? - powiedział Jarosław Kaczyński, cytowany w książce przez Tomasza Piątka". https://www.o2.pl/informacje/kaczynski-o-radiu-maryja-gleboko-antyzachodnie-prorosyjskie-6623635383880640a

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube