reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
15℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Szpital odpowiada na oświadczenie odchodzących chirurgów

Aktualności2.05 o 11:56Komentarzy: 25
Powiatowy Zespół Szpitali z siedzibą w Oleśnicy odpowiedział na oświadczenie Zakładu Leczniczego Chirurdzy.***

OŚWIADCZENIE

Nie możemy się zgodzić ze stanowiskiem spółki Zakład Leczniczy Chirurdzy jakoby decyzja o zakończeniu przez spółkę współpracy z PZS podyktowana została rzekomo rozbieżnymi planami dotyczącymi działalności oddziału chirurgicznego a tym samym brakiem porozumienia z dyrekcją PZS Oleśnica oraz zmianą profilu działalności szpitala.

PZS stanowczo powyższemu zaprzecza. Przede wszystkim należy wskazać, że dyrektor PZS wyraził wolę dalszej współpracy ze spółką Zakład Leczniczy Chirurdzy dotyczącą udzielania świadczeń w zakresie chirurgii ogólnej i rozmawiał na ten temat z jej przedstawicielami, jednak spółka zdecydowanie odmówiła.

Należy podkreślić, że w rozmowach nie było ani słowa na temat zmiany profilu działalności szpitala, zresztą takie rozmowy nie mogły się toczyć, z uwagi na to, że nie ma obecnie nawet możliwości na zmianę profilu działalności szpitala.

Szpital posiada bowiem zawartą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na udzielanie świadczeń w konkretnych zakresach i nie może sobie dowolnie kształtować swojej działalności. Zapewnienie mieszkańcom powiatu świadczeń opieki zdrowotnej w podstawowych zakresach, w tym chirurgii ogólnej, jest sprawą priorytetową.

Marta Kubiak
rzecznik prasowy
PZS z/s w Oleśnicy

* * *

Zobacz też: Dlaczego chirurdzy odchodzą z oleśnickiego szpitala? Jest oświadczenie

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (25)

hihi5.05 o 19:05

Strachy na lachy. Przyjdą nowi , lepsi. Starosta i dyrekcja zatrudnią. Chirurgów w Oleśnicy jest pełno. Dr Szwed, Machała, Ahmad, Kowalska - i już czterech specjalistów. Do tego dwóch rezydentów i oddział chula.

Zgłoś
Lekarz5.05 o 08:54

Zarząd Powiatu powinien pozyskać do pracy chirurgów ,którzy zamieszkują w naszym powiecie .Pandemia kiedyś się skończy, już można przeprowadzać zabiegi planowe.Wczorajsze głosowanie w Sejmie ,pozyskane fundusze unijne pozwolą na wyremontowanie sali operacyjnej.A lekarze z "desantu" niech się zwalniają..To ich decyzja.Lekarze też powinni śledzić scenę polityczną krajową i ogolnoswiatowa.

Zgłoś
baba4.05 o 17:34

Martusia,co Ty wypisujesz,przecież już pół oddziału to ginekologia,p.J.G teraz u szczytu.Wielka szkoda bo personel świetny,otwarty na pacjenta,coś ten oddział od jakiegoś czasu nie ma farta

Zgłoś
Dywersant2.05 o 21:22

Ludzie trzeba było myslec przy urnach wyborczych ! zostaliście zaślepieni 500 + a teraz macie coscie chcieli

Zgłoś
do Oleśniczanin2.05 o 18:36

No i gitara. Nie będziesz miał o czym pieprzyć na forum.

Zgłoś
Oleśniczanin2.05 o 18:24

Blok operacyjny jest do zamknięcia .Kasy na nowy nie ma ,więc likwidacja chirurgii jest dla zarządu powiatu dobra.Ktoś te klocki układa.

Zgłoś
OL2.05 o 17:58

@. Czas pokaże. Nie podniecaj się niezdrowo.

Zgłoś
do .2.05 o 17:56

Oczywiście masz na myśli PiS

Zgłoś
.2.05 o 17:03

@OL, uważaj, już w kolejce czekają następni chirurdzy i proszą żeby ich przyjąć do pracy. Ty nie bardzo rozumiesz jak teraz ciężko jest znaleźć doświadczonych chirurgów, jesteś lekkomyślny jak obecna władza.

Zgłoś
OL2.05 o 15:54

Nie ma ludzi niezastąpionych tak że nie ma czym się niezdrowo podniecać

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube