reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
15℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Jak będą wyglądały oleśnickie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja?

Aktualności3.05 o 08:01Komentarzy: 8
Z powodu epidemii koronawirusa i obowiązujących obostrzeń, oleśnickie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja ograniczą się do złożenia kwiatów pod Pomnikiem Kombatantów.Kończy się majowy długi weekend. Z powodu epidemii COVID-19, nie odbyło się wiele uroczystości i wydarzeń związanych z państwowymi świętami. Dziś obchodzimy Święto Narodowe Trzeciego Maja. Był to pierwszy w Europie taki dokument, a drugi na świecie.

- 3 maja o godzinie 12.00 delegacja Gminy Miasta Oleśnicy symbolicznie złoży pod Pomnikiem Kombatantów wieniec okolicznościowy. Wszyscy chętni mogą się przyłączyć - informuje Urząd Miasta Oleśnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (8)

Otto Lamsdorf3.05 o 12:12

Wielki szacun pani E.Kalecinski ! ale czy do tej skrzywionej politycznie dojnej gawedzi i służalczego kleru i umęczonego suwerena gorszego sortu wreście dotrze ?

Zgłoś
Brak konstrukcji 3.05 o 12:10

Niech przed innymi krajami i unii europejskiej. Rząd i mundurowi, a także kościół. Odnowi przysięgę na konstytucję. Chyba że tak się wstydzi obecnych zapisów w tej konstrukcji, że woli robić szopkę z jakimś świętem gdzie tylko jest na pokaz

Zgłoś
Edmund Kaleciński3.05 o 12:03

Zgrzytem będą obchody tej rocznicy w kościele katolickim. Głoszone tam treści nijak się mają do prawdy. Przypomnę: to hierarchowie tego kościoła w tamtych czasach byli największymi wrogami Konstytucji, to ich lud Warszawy wieszał na szubienicach. Za Targowicę. Dziś czasy, że dyrektor szkoły w Sycowie pada na kolana przed kościelną uzurpacją, obrażając patrona szkoły Tadeusza Kościuszkę. Jedyne co z Konstytucji 3 Maja jest skrupulatnie uznawane, to: "I.Religia panująca. Religią narodową panującą jest i będzie wiara święta rzymska katolicka ze wszystkimi jej prawami. Przejście od wiary panującej do jakiegokolwiek wyznania jest zabronione pod karami apostazji". Oto wolne państwo. Uchwałą Sejmu RP IX kadencji z 27 listopada 2020 zdecydowano o ustanowieniu roku 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja. Co za rok. W szkołach o tym się uczy ? A Kościół kat. zgarnia benefity...

Zgłoś
Jutrzenka3.05 o 11:16

Vivat maj.3 maj.Vivat Hugo Kołłontaj.

Zgłoś
Jerzyk3.05 o 09:52

Co na to kombatanci?

Zgłoś
L Waryński3.05 o 09:45

Proletariusze wszystkich krajów łaczcie sie !

Zgłoś
T3.05 o 08:50

Z okazji radosnego święta złożą wieniec? Po co i komu?

Zgłoś
Nv3.05 o 08:13

I po co to wszystko. Mogliby odpuścić w takich czasach

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube