reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
15℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Niedopłata za paczkę, mandat do zapłaty? Uwaga na wiadomości od oszustów!

Aktualności2.05 o 10:05Komentarzy: 2
Czytelniczka i policja ostrzegają przed oszustami podszywającymi się w wiadomościach SMS pod państwowe instytucje lub firmy kurierskie.- Coś takiego właśnie dostałam i uważam, że to jest potencjalne oszustwo. Może trzeba ostrzec czytelników - informuje czytelniczka.

Ma rację, ponieważ po kliknięciu na podany link i przy próbie dowiedzenia się szczegółów lub próbie zapłaty możemy stracić zgromadzone na naszym koncie pieniądze. Popularne są także wezwania do dopłaty za rzekomą paczkę oraz inne wariacje tego sposobu cyberprzestępców.

- Zamieszczony link w wiadomości po kliknięciu kieruję na podstawioną stronę odzwierciedlającą autentyczną stronę firmy kurierskiej oraz danego banku. To działanie nakłania odbiorcę wiadomości SMS do jego uruchomienia a następnie dokonania płatności za jego pośrednictwem a tym samym przekazania sprawcom dostępu (hasło i login) do konta bankowości elektronicznej. Przestępcy po dopisaniu zaufanych urządzeń do konta kradną z ich rachunków środki pieniężne w rożnej kwocie. Po czym transferują skradzione pieniądze na otwarte konta bankowe za granicą. Sprawcy posługują się nie tylko polskimi numerami telefonów, ale również zagranicznymi - przypomina policja.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

Brak komentarzy
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube