reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
15℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Pytania o chirurgię w oleśnickim szpitalu. Wciąż nie wiadomo, kto będzie leczył pacjentów

Aktualności2.05 o 08:14Komentarzy: 46
Dyrekcja szpitala ogłosi konkurs na świadczenia na oddziale chirurgicznym. Powiatowy lekarz i radny ma wątpliwości czy uda się znaleźć personel.


Dyrektor PZS zapowiada ogłoszenie konkursu na świadczenia chirurgiczne

W lutym spółka Zakład Leczniczy Chirurdzy dostarczyła pismo rozwiązujące umowę na świadczenie usług w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy.

- Szanowni Państwo, w związku z rozbieżnymi planami dotyczącymi działalności oddziału chirurgicznego a tym samym brakiem porozumienia z dyrekcją PZS Oleśnica, oraz zmianą profilu działalności szpitala Zakład Leczniczy Chirurdzy kończy działalność w zakresie chirurgii ogólnej w strukturach szpitala w Oleśnicy. W porozumieniu z dyrekcja szpitala ustalono, że zapewnimy Państwu zabezpieczenie w trybie ostrodyżurowym do końca miesiąca maja. Dziękujemy Państwu za zaufanie i ponad rok współpracy. Wkrótce nasz zespół chirurgów zaprosi Państwa do korzystania z usług chirurgicznych w trybie planowym, jak i ostrodyżurowym w nowej jednostce na terenie Dolnego Śląska - poinformowała spółka Zakład Leczniczy Chirurdzy.

Portal MojaOlensica.pl zapytał w zespole szpitali o przyszłość chirurgii. Planowane jest zawarcie indywidualnych umów z lekarzami. Trwają bardzo zaawansowane rozmowy - czytamy w wiadomości od dyrekcji. - Konkurs na udzielanie świadczeń medycznych w oddziale chirurgicznym zostanie ogłoszony na początku maja - zapewnia p. o. dyrektora Przemysław Magiera.

Krytycznie do planów władz placówki podchodzi powiatowy radny i lekarz dr Jerzy Ceglecki, na co dzień pracujący w namysłowskiej lecznicy. Jak powiedział w trakcie ostatniej sesji, nie wierzy, aby udało się zatrudnić nowy personel. - Słyszałem takie głosy od internistów, że nie ma możliwości skonsultowania pacjenta, bo nie ma chirurgów w szpitalu - wskazywał J. Ceglecki.

- Wiem, do kogo dzwonicie. Nawet do moich asystentów dzwonicie, żeby wrócili do Oleśnicy, ale tak się nie stanie. Jeżeli ktoś pracuje ze mną kilka lat, a został zwolniony w Oleśnicy, to już nie wróci - dodał.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (46)

Kobita4.05 o 17:39

Obecna ekipa to młodzi ludzie,którzy myślą o pacjencie,a nie jak uwic sobie ciepłe gniazdko i dotrwać do emerytury.Wielka szkoda bo to wspaniali ludzie,byłam leczona ,więc wiem co pisze

Zgłoś
Salowa4.05 o 09:40

Na kolanach do dr. Snowydy bić czołem o ziemię i przepraszać. Pięknie by było jakby wrócił.

Zgłoś
Ona4.05 o 04:28

Olesnica-miasto wiez i roz....a ludzie zeby sie "ratowac"w stanie krytycznym w chorobie szukaja pomocy w szpitalach oddalonych o 60-70 km!!!Wstyd!!!!

Zgłoś
Smakosz3.05 o 22:12

No najlepiej to niech przyjedzie kaszpirowski

Zgłoś
1233.05 o 15:35

To wszystko przez wprowadzania tzw. "nowych rozwiązań/wynalazków" w służbie zdrowia. Ciągle coś zmieniają niby na lepsze rozwiązania a w realu jest coraz gorzej. Składki się płaciło i płaci dalej a jak jest problem ze zdrowiem to leczyć się trzeba prywatnie. Ja po wyjściu ze szpitala miałam zgłosić się niezwłocznie do kardiologa - okazało się, że moja kolej to czas oczekiwania ok. 1,5 roku. Na co komu taka służba zdrowia gdy takie kolejki wizyt do specjalistów a składki na NFZ biorą i człowiek zmuszony jest do wizyt prywatnych...szkoda gadać. Ciekawe jakie składki na służbę zdrowia płacą płatnicy KRUS, których składka KRUS wynosi ok.160 zł/m-c. "O take Polske"....

Zgłoś
obserwator3.05 o 07:32

Przyjedzie były marszałek senatu, Karczewski będzie git

Zgłoś
amatorzy2.05 o 23:25

Jola, odpowiedź jest bardzo prosta. Bronś z ekipą to uczynił.

Zgłoś
jola2.05 o 21:46

pamietacie czasy kiedy chirurgie prowadzil PAN DOKTOR SZWED I PAN DOKTOR POPIELA I ich asystencci znani lekarze ktorzy musieli teraz odejsc DLACZEGO pytam

Zgłoś
Michał2.05 o 20:26

Co my mamy powiedzieć o Sycowie.Szpital to dopiero dno totalne. Kto to wszystko finansuje, łażą i nic nie robią. Pełno sprzątaczek na każdym piętrze.Siedzenie i nic nie robienie.Moznaby dużo więcej pacjentów obsłużyć, sprzęt zupełnie niewykorzystany na rehabilitacji.

Zgłoś
M?2.05 o 19:29

Pani Susidko do pracy. Do pracy bo Oleśnica zostanie bez szpitala. I to będzie całkowicie wasza wina.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube