reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
15℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Wybudują ogromne centrum Lidla! Wartość inwestycji to 229 mln złotych

Aktualności30.04 o 10:34Komentarzy: 23
ERBUD S.A. podpisał umowę na budowę centrum dystrybucyjnego sieci handlowej Lidl w Dobroszycach k. Oleśnicy. Wartość kontraktu wynosi 229 mln zł - to największy kontrakt Grupy w budownictwie kubaturowym podpisany w tym roku.Obiekt powstanie przy ul. Zakładowej 1 w Dobroszycach i będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w portfolio sieci w Europie. Planowana powierzchnia użytkowa nowego centrum dystrybucyjnego to około 67 000 mkw. Jego budowa potrwa rok, odbiór końcowy planowany jest na kwiecień 2022 r. Będzie dwunastym centrum dystrybucyjnym Lidl w Polsce.

To już kolejna współpraca ERBUDu z siecią handlową Lidl. W 2018/2019 r. spółka wybudowała Centrum Dystrybucyjne Lidl wraz z całą przynależną infrastrukturą w Stargardzie w województwie zachodniopomorskim. Wartość kontraktu wyniosła prawie 200 mln zł. ERBUD odpowiadał również za przebudowy Centrów Dystrybucji Lidl w Bydgoszczy i w Wyszkowie.

- ERBUD ma potężne doświadczenie w budowie hal magazynowych i obiektów przemysłowych. Wśród największych kontraktów Grupy w tym obszarze zaliczyć można m.in. Jaworznicki Park Przemysłowo-Technologiczny w Jaworznie, zakład produkcyjny firmy Bosch w Mirkowie czy centrum badawczo-rozwojowe dla Unilever w Poznaniu - czytamy w komunikacie.

***

Grupa kapitałowa ERBUD jest największą grupą budowlaną w Polsce niebędącą częścią międzynarodowych holdingów. ERBUD ma ponad 30-letnie doświadczenie na rynku polskim oraz w krajach Europy Zachodniej. Specjalizuje się w budownictwie kubaturowym, inżynieryjno-drogowym, przemysłowym i energetycznym. Rocznie realizuje projekty o wartości ponad 2,5 mld zł. Od 2007 roku spółka ERBUD S.A. jest notowana na GPW w Warszawie.

Do najbardziej prestiżowych inwestycji realizowanych w ostatnim czasie przez spółki Grupy ERBUD należą: Galeria Młociny, Hala Koszyki, budynki biurowe Eurocentrum Office Complex i Royal Wilanów w Warszawie, Centrum Medycyny Inwazyjnej oraz Nieinwazyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpital Południowy w Warszawie, Spalarnia Odpadów Komunalnych w Koninie, budowa Kotłowni z kotłem WR25 wraz z infrastrukturą towarzyszącą dla Elektrociepłowni FORTUM BYTOM S.A. oraz Zespół Elektrowni Fotowoltaicznych Dobrcz/Mierki.

rd, źródło: mat. prasowe

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (23)

Ktoś1.05 o 16:19

Ole, z pewnością nie płacą 4. Więc nadal nie wysyłaj cv, rodzice będą szczęśliwi, że nadal cię utrzymują. 30 lat to nie grzech.

Zgłoś
Kam1.05 o 15:49

STRFAN... z tak poprawnym językiem polskim napewno przebierasz w ofertach ????

Zgłoś
Jam Boberek1.05 o 07:52

Dla ludzi z okolic i samej Oleśnicą to prawdziwa bomba Dużo stanowisk pracy.

Zgłoś
********1.05 o 07:28

Silva ma drogę tam akurat budują

Zgłoś
Ole30.04 o 22:33

Ciekawe ile płacą i ile zmian bo mam uprawnienia na wózki widłowe i doświadczenie. Jak 4 do łapki składam cv

Zgłoś
Stefan30.04 o 21:57

Super bo bendzie robota.

Zgłoś
He ac biedę 30.04 o 21:48

B. Dobrze że budują a te tzw tiry niech zapiep..... cała dobe, żreć chcecie stiocie w kolejkach i się bijecie o produkty w promo.

Zgłoś
ccc30.04 o 21:29

Są to drogie publiczne więc każdy może jeździć nikt nie może tego zakazać chyba że powstaną stosowne znaki. A co do pytań to myślę że można zasięgnąć informacji u włodarza gminy czyli do Urządu gminy bo na tym forum konkretnego nic się nie dowiesz po za tym co komu do głowy przyjedzie.

Zgłoś
2!30.04 o 18:25

do ccc!!! może sprzedać wszystko c ma za wszystkie pieniądze świata nic mi do tego.Pytam jak zostało wydane pozwolenia na budowę takiego magazynu gdzie drogi dojazdowe nie mają nawet pobocza!!?? Jeżeli jest planowana przebudowa proszę o udostępnienie w ajki sposób?!! Po tych drogach codzień jeżdzą ludzie i chodzi tu tylko o ich bezpieczeństwo!!!

Zgłoś
ccc30.04 o 16:49

@2! Wyczuwam zazdrość. No miał to sprzedał jego wybór. Może tobie miał odpalić część zysku ze sprzedaży? Weź się za robotę a nie patrzysz na innych. W ten sposób niczego się nie drobisz.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube