(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Pogoń Oleśnica przed intensywnym weekendem. Z kim zmierzy się MKS?

Sport30.04 o 10:24Komentarzy: 2
Mimo że kalendarz w tym roku nie rozpieszcza i weekend majowy trwa jedynie trzy dni, nie oznacza to braku piłkarskich emocji. Okręgówka rozegra aż dwie kolejki.

1 maja Pogoń pojedzie na wyjazdowe spotkanie z Odrą Malczyce. Drugi raz z tym sezonie z Odrą zagramy w dzień świąteczny. Przypomnijmy - 15 sierpnia MKS wygrał 4:1, chociaż do przerwy prowadzili przyjezdni po bramce Denisa Puzio. Druga połowa w wykonaniu Pogoni była jednak perfekcyjna, a gole Szczypkowskiego (2), Miodka i Korcika zapewniły Oleśniczanom zwycięstwo.
Wspomnijmy, że w ostatniej kolejce Malczyce przegrały 1:3 z Parasolem Wrocław.

Sobotnia kolejka będzie niezwykle istotna dla układu sił w czołówce. Absolutnym hitem tej serii gier będzie starcie lidera z wiceliderem - Baryczy Sułów oraz WKS-u Wierzbice. W przypadku zwycięstwa Pogoni z Malczyczami jest bardzo duża szansa, że MKS wróci na jedno z dwóch czołowych miejsc w tabeli premiowanych awansem do IV Ligi.

Nie będzie jednak czasu na rozpamiętywanie meczu z Malczycami, zaraz po zakończeniu sobotniego meczu trzeba będzie skupić się na kolejnym wyzwaniu. W poniedziałek 3 maja do Oleśnicy przyjedzie Polonia Środa Śląska, która w zeszłym tygodniu zremisowała bezbramkowo z Orłem Marszowice. Jesienią w Środzie Śląskiej Pogoń wygrała 2:1 po bramkach Korcika i Hałapacza. W tej kolejce WKS Wierzbice podejmą Czarnych Jelcz-Laskowice, a Barycz Sułów pojedzie do Radwanic. Mecz z Polonią Środa Śląska będzie transmitowany na żywo w Internecie.