reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
15℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Powrót uczniów do szkół. Jest oficjalne rozporządzenie ministra [HARMONOGRAM]

Aktualności30.04 o 09:07Komentarzy: 8
Co z powrotem uczniów do stacjonarnej formy nauczania? Rozporządzenie w tej sprawie podpisał minister edukacji Przemysław Czarnek. Publikujemy harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej.- Od 4 maja dzieci z klas I-III szkół podstawowych będą uczyły się stacjonarnie, a w kolejnych tygodniach - stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja wszystkie szkoły działają już w trybie stacjonarnym - informuje minister edukacji Przemysław Czarnek. Poniżej harmonogram powrotu do nauczania stacjoanrnego.

***

Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej

- Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają do nauki stacjonarnej w szkole.
Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym również w zakresie praktycznej nauki zawodu.

- Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).

- Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

Kształcenie w szkołach specjalnych i ośrodkach od 4 maja do 30 maja

- Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych specjalnych na terenie całego kraju wracają do stacjonarnej nauki w szkole, w której działa też świetlica szkolna.

- Od 4 do 30 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych specjalnych oraz szkół ponadpodstawowych specjalnych funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, a także szkół zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w szkole. O prowadzeniu zajęć w szkole, tak jak dotychczas, decyduje dyrektor szkoły.

- Od 4 maja br. w ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych, tak jak do tej pory, będzie możliwość realizacji zajęć w bezpośrednim kontakcie dziecka lub ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia, za zgodą rodziców dzieci i uczniów posiadających odpowiednio orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych lub opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Od 17 maja br. ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze będą pracowały w trybie stacjonarnym.

Kształcenie zawodowe i praktyki zawodowe od 4 do 30 maja

- Przez cały maj zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu będą odbywały się na dotychczasowych zasadach. Oznacza to, że dyrektorzy szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego mogą zorganizować zajęcia praktyczne w miejscu ich prowadzenia, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 16 godzin tygodniowo.

- Praktyki zawodowe mogą być realizowane stacjonarnie w miejscu ich prowadzenia. Zachowano jednocześnie możliwość zrealizowania praktyk zawodowych w innych formach wprowadzonych w okresie pandemii.

- Zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu (zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe) mogą być prowadzone stacjonarnie u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych, o ile w podmiotach tych nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu uczniów lub słuchaczy.

- Uczniowie wszystkich klas branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, będą realizowali zajęcia praktyczne u pracodawców w pełnym wymiarze godzin.

- Turnusy dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników, które rozpoczęły się przed 30 maja 2021 r., będą mogły być dokończone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Kształcenie sportowe od 4 do 30 maja

W przypadku klas IV-VIII ze szkół: sportowych, mistrzostwa sportowego, z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego oraz szkół ponadpodstawowych sportowych, szkół ponadpodstawowych mistrzostwa sportowego, oddziałów sportowych w szkołach ponadpodstawowych ogólnodostępnych i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ponadpodstawowych ogólnodostępnych zajęcia sportowe realizowane na podstawie programów szkolenia realizuje się w miejscu ich prowadzenia lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, wyłącznie w zakresie, w jakim z programu szkolenia wynika możliwość ich realizacji z wykorzystaniem tych metod i technik.

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (8)

Do co to zmieni1.05 o 08:25

W niektórych podstawówkach wystawianie ocen przedłużyli do 21.06, żeby mieć czas na " weryfikację " wiedzy.W liceach do 10.06 około. Po co to wszystko dzieciaki siedziały na zdalnym. Jak można sprawdzać na żywo wiedzę zdobywaną online . Serio powinni odpuścić ten rok szkolny. Ale jak widać głupi i w MEN i w szkołach są.

Zgłoś
Co to zmieni?30.04 o 12:34

Do ok.10 czerwca wystawianie ocen w szkołach. Wrócą, aby się dowiedzieć co dostają na koniec roku, czy załamać swoją wiedza nauczycieli?

Zgłoś
pochopnie30.04 o 10:03

dzieci i młodzież są tak samo niezaszczepione, jak byli we wrześniu czy styczniu...czemu więc znów robią ten sam błąd? pokolenie ich rodziców też jest jeszcze niezaszczepione, bo te roczniki dopiero się rejestrują. zanim przyjdzie odporność, to skończy się rok szkolny...

Zgłoś
Xdd30.04 o 10:02

W czerwcu do szkoły na 3 tyg ????????

Zgłoś
ktoś30.04 o 09:32

wyrzućcie gościa z ministerstwa bo wykończy wam dzieci w szkołach

Zgłoś
T30.04 o 09:31

Twarz i mowa bez emocji.Wieszczy katastrofę.Do tego nazwisko.

Zgłoś
Ofiara systemu30.04 o 09:26

Czy Czarnek zwariował?

Zgłoś
P 30.04 o 09:21

Droga redakcjo proszę nie pokazywać tej zakazanej mordy z fałszywym uśmiechem

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube