reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
15℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Radny staje w obronie burmistrza i chce przeprosin od przedstawiciela opozycji

Aktualności30.04 o 08:52Komentarzy: 82
Radny Michał Kasprzyszak stanął w obronie krytykowanego przez opozycję burmistrza Oleśnicy Jana Bronsia. Zaapelował przy tym do Pawła Bielańskiego o przeprosiny dla włodarza Oleśnicy.Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Oleśnicy radny Oleśnickiego Ruchu Samorządowego Michał Kasprzyszak stanął w obronie burmistrza Oleśnicy Jana Bronsia, będącego na celowniku opozycji.

Rajca zwrócił się przy tym do opozycyjnego radnego Pawła Bielańskiego (Oleśnica Razem) z apelem o wystosowanie przeprosin. Co na to radny? - Zdaje sobie sprawę, że dyskusja na sesjach rady jest nieraz ostra. Nie są jednak przekraczane granice - powiedział Paweł Bielański. Poniżej oświadczenie radnego Michała Kasprzyszaka, które wygłosił na sesji.

***

Każdy człowiek ma prawo do wyrażania swoich poglądów i wyrażania swoich opinii na temat podejmowanych przez innych działań. Oceniający musi jednak pamiętać o jednej podstawowej obowiązującej wszystkich bez wyjątku zasadzie obiektywizmu i poszanowania godności osoby czy osób których wyrażane oceny dotyczą. Szczególnie w przypadku wyrażania tych ocen i opinii podczas dyskusji publicznych i odbieraniu ich przez szerokie grono słuchaczy.

Ma to ogromne znaczenie w przypadku artykułowania ocen i opinii, przez osobę która podczas wyborów samorządowych uzyskała mandat społecznych do pełnienia funkcji radnego.

Wypowiedzi radnego nie mogą wynikać z jego frustracji i niechęci do innych. Muszą być merytoryczne i konstruktywne co jest oczywiste.

Oczywiste, ale nie dla wszystkich. Podczas ostatniej sesji wszyscy usłyszeli wypowiedź Pana radnego Bielańskiego, który oznajmił, że "jak słucha wypowiedzi Pana Burmistrza Jana Bronsia to mdli go na wygłaszane przez niego demagogie".

Panie radny może Pan nie lubić Pana Jana Bronsia jako człowieka – z Pana wypowiedzi wynika, że nie lubi Pan wielu ludzi szczególnie tych z ratusza. Ale bezwzględnie powinien Pan szanować Burmistrza. Burmistrza, który od ponad trzydziestu lat jest związany z samorządem oleśnickim i powiatowym. Człowieka, który piastując urząd zadbał o to, aby mieszkańcy mogli korzystać z kanalizacji, spędzać czas na wielu obiektach sportowych i parkach, żeby ich dzieci mogły uczyć się w dostoswanych do ich potrzeb szkołach. Niech uszanuje pan również prawie dziesięć tysięcy oleśniczan, którzy w ostatnich wyborach oddali na niego swój głos zapewniając mu bezdyskusyjne zwycięstwo w ostatnich wyborach. To oleśniczanie zaufali Janowi Bronsiowi wierząc, że jest on najlepszym kandydatem na włodarza Oleśnicy.

I nie wymażą tego faktu pan mdłości, które ogarniają pana podczas wypowiedzi Pana Burmistrza i rozpowszechniane przez pana tezy o betonozie, masowym wycinaniu drzew w mieście i powstawaniu dzikich wysypisk śmieci. I tak na marginesie skąd biorą się te dzikie wysypiska wskazał wyraźnie podczas ostatniej pan kolega klubowy radny Wójcik. Otóż "twórcami" tych wysypisk są oleśniczanie.

Panie radny Bielański wszyscy oczekują, że stać będzie Pana na słowo przepraszam. Stać też będzie pana jako samorządowca z ogromnym doświadczeniem i osiągnięciami na przedstawienie mieszkańcom pana osiągnięć i sukcesów dzięki którym podczas pełnienia wykonywania przez pana mandatu radnego. Sukcesów i osiągnięć przy których wpisanie oleśnickiego dworca na listę obiektów które będą wyremontowane ze środków budżetu państwa to przysłowiowy pikuś.

Michał Kasprzyszak

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (82)

Taka prawda2.05 o 08:29

Dlaczego radni klubu Bronsia zamiast zajmować się sprawami mieszkańców zajmują się opozycją. Przecież mieli tyle działać i co? A tu tylko polityczne bicie piany, jakieś koalicje z PiS. Ogólnie wielkie G robią

Zgłoś
Brudna pała2.05 o 08:14

Kto to jest Bielański?nikt.

Zgłoś
podatnik1.05 o 14:16

Otóż twórcami" tych wysypisk są oleśniczanie... a dlaczego bo nie można wywieźć na PSZOK i spowodował to także wzrost cen za wywóz śmieci . I w tym jest problem panie radny...

Zgłoś
Jola1.05 o 13:07

Michalku a co Ty na to ze rada miasta nie zgadza się na darmowe podpaski w szkołach?

Zgłoś
Maciej1.05 o 13:06

Michau, wstawaj, czas zmienić przescieradlo

Zgłoś
?1.05 o 12:33

@Kybol, a co powiesz na słowa: PiS to stan umysłu"? Po czym autor tych słów wchodzi w koalicję z tym "chorym" Pisem. Jak byś to nazwał? Bo ja nie znajduję określenia.

Zgłoś
JÓZEF PIŁ SUTKI1.05 o 12:04

Widziałem jak Michał K penetrował analnie od tyłu Pawła B. A Paweł B krzyczał w ekstazie AJ ! AJ ! AJ ! WKS ŚLĄSK ! WYKLĘCI ! BÓG HONOR OJCZYZNA ! AJ ! AJ ! AJ !

Zgłoś
Kybol1.05 o 12:03

Agresja i prostactwo weszło już dawno do polityki i chwala temu kto z tym walczy. Dzięki za ten głos Panie Michale.

Zgłoś
K1.05 o 11:50

Może radny Kasprzyszak napisał by coś o sprawach mieszkańców i problemach miasta. Coś nie przypominam sobie by walczył za sprawy mieszkańców. Co wynika z tego politycznego bełkotu? Bielańskiego nie trawicie, bo krytukuje burmistrza? Takie prawo opozycji. Czy to po koalicji z PiS zaczynacie atakować opozycję. Będzie teraz szczujnia jak TVPiS? Żenujące to jest

Zgłoś
Niepisowiec1.05 o 10:48

Panie Bronś! Koalicja z pisowcami to wielka porażka! Jeszcze wam tylko Krzesińskiej i Kołacińskiegoo do szczęścia brakuje - to już byłaby katastrofa.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube