reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
15℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Dzień Ziemi. Książki o ekologii w oleśnickiej bibliotece

Kultura23.04 o 06:11Komentarzy:
Z okazji Dnia Ziemi, Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja zaprasza do lektury książek związanych z ekologią.* * *

Światowy Dzień Ziemi został ustanowiony jako święto międzynarodowe w 1971 roku. Wówczas Sekretarz Generalny ONZ podpisał proklamację, w której wyznaczył równonoc wiosenną jako moment, w którym Narody Zjednoczone obchodzą Dzień Ziemi. W 1990 roku, aż 200 milionów osób w 141 państwach zmobilizowało się do uczestnictwa w Dniu Ziemi. To doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. W 2000 roku głównym tematem stały się zmiany klimatyczne. Organizatorzy Dnia Ziemi zaczęli głośno domagać się natychmiastowego ograniczenia emisji CO2 i przejścia gospodarek świata na odnawialne źródła energii.

Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw, ale też uświadamiania o problemach, które wiążą się ze zmianą klimatu.

Światowy Dzień Ziemi 2021 przypada 22 kwietnia. Jak co roku przyświeca mu hasło przewodnie. Tegoroczne to: „Przywróć naszą Ziemię”. Już od zeszłego weekendu trwają w Polsce akcje sprzątania lasów, parków, skwerów oraz oczyszczania rzek. Ze względu na pandemię koronawirusa nie każdy może przyłączyć się do takich masowych akcji, ale każdy z nas może we własnym gospodarstwie domowym stosować działania proekologiczne.

Co powinniśmy tego dnia zrobić dla środowiska naturalnego i dla naszej planety?

Zajrzyjcie do naszej biblioteki i wybierzcie z naszego bogatego proekologicznego księgozbioru książkę, która opowie jak dbać o naszą planetę oraz podziwiać jej piękno.

Zapraszamy.

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube