reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
27℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Czekają na informację od wojewody, aby otworzyć punkt szczepień przeciwko COVID-19

Aktualności19.04 o 11:49Komentarzy: 4
Urząd Miasta Oleśnicy informuje, że trwają prace związane z przygotowaniem punktu masowych szczepień przeciwko COVID-19. - Czekamy tylko na informację od wojewody o terminie otwarcia - czytamy w komunikacie.Dzisiaj rozpoczęły działalność pierwsze w kraju pilotażowe punkty szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Kolejne otworzą się jutro. Zgodnie z wytycznymi rządu, na razie, w ramach pilotażu uruchomionych zostanie szesnaście placówek, po jednej w każdym województwie. W dolnośląskim taki punkt wystartował dziś w Legnicy. Wszystkie pozostałe powszechne punkty szczepień w kraju mają ruszyć po 1 maja.

Docelowo ma być ich 471. Organizują je od podstaw samorządy, we współpracy z wybranym podmiotem wykonującym działalność leczniczą oraz w porozumieniu z wojewodami i NFZ. Powstają na stadionach, w halach sportowych, na lotniskach, w szkołach, salach widowiskowych, klubach seniora, ośrodkach kultury, na stacjach metra i na parkingach.

Celem tych działań jest zwiększenie możliwości zaszczepienia oraz uzyskanie odporności zbiorowej. - Oleśnica znalazła się na zatwierdzonej liście punktów szczepień powszechnych. Aktualnie Miasto prowadzi prace nad przygotowaniem i organizacją punktu. Czekamy tylko na informację od wojewody o terminie otwarcia - informuje magistrat.źródło: Urząd Miasta Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (4)

Sportowiec20.04 o 12:10

Adam czy Ty ogarniasz czy udajesz?

Zgłoś
Magister wf19.04 o 19:40

Adaś noszenie dużej ilości kartek w teczce nie czyni Cię większym fachowcem!

Zgłoś
. 19.04 o 19:39

Adam zrezygnuj!

Zgłoś
MojaOlesnica.pl19.04 o 14:16

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube