reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
14℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

To, co blokuje światło. Wystawa sztuki w Formie Otwartej Oleśnica

Kultura17.04 o 09:06Komentarzy:
W Formie Otwarta Oleśnica pod adresem Rynek 26 można oglądać wystawę sztuki pod nazwą "To, co blokuje światło".* * *

To, co blokuje światło Neo Christopher Chung Kamila Wolszczak Przenika przez ciebie bez „zastanowienia” - jak światło przez pryzmat. Cząstka lub fala przepływa przez umysł, przemienia nas w ślad po sobie. Na drugą stronę, przechodzi.

Forma Otwarta Oleśnica przedstawia twórczość Neo Christophera Chunga i Kamili Wolszczak. Dwóch artystów konfrontujących równoległe wyobrażenie o zmieniającym się świecie. To, co blokuje światło jest badaniem pojęcia oszustwa i brudu, gromadzących się w niekontrolowany sposób. Materia fizyczna staje się zbiornikiem służącym do transmisji czasu. Rozpad traktowany jest tu jako proces natury wywołany wyobraźnią. Podczas gdy nieprzejrzysty filtr to nośnik, tworzący równoległą rzeczywistość współistniejącą z naszą własną.Twórczość Wolszczak zderza się z obrzydzeniem, kontemplując naturę poprzez jej produkty uboczne, a jednocześnie upiększając samą koncepcję „brudu”. You see things I imagined (Widzisz rzeczy, które sobie wyobraziłam) to poszerzony o przedstawienie rzeźbiarskie, performans artystki. Półprzejrzyste materiały skontrastowane zostały z zebranymi artefaktami, łącząc w ten sposób „czystość” z inkrustowaną patyną. Kontekst globalnej germofobii wyjaśnia wykorzystanie jednorazowych rękawiczek oraz kolekcji naturalnych okazów. W wielokanałowej instalacji wideo Conspiracy of Interference (Konspiracja interferencji) zanik sygnałów transmisyjnych nawiązuje do oszustw medialnych.

Praca Chunga została po raz pierwszy wystawiona w 2020 roku. „Media analogowe” stają się metaforą systemów danych cierpiących z powodu obecnej kondycji świata fizycznego. Ich rezultatem jest zniekształcony sygnał, który odtwarza naszą rzeczywistość. Neo Christopher Chung to artysta i badacz naukowy mieszkający i pracujący pomiędzy Wrocławiem, a Warszawą. Łączy on różnorodne dyscypliny oraz zainteresowania danymi i systemami.

Prace Chunga badają sposoby interakcji algorytmów z naszym światem. www.ncchung.com Kamila Wolszczak mieszka w Hadze, w Holandii, gdzie zgłębia pojęcie ciała oraz jego pozostałości przez performans oraz praktykę wykorzystującą przedmioty. Artystka jest członkinią polskiego duetu performatywnego PARAperformance oraz grupy Performance Site w Holandii.

kamilawolszczak.wordpress.com 3 – 24.04.2021, Forma Otwarta Oleśnica, Rynek 26 otwarta po uprzednim umówieniu się / [email protected]Fundacja Art House

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube