reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
27℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Oficjalnie zawierzyli szkołę Matce Bożej i zaprosili do oglądania TV Trwam

Aktualności19.04 o 08:19Komentarzy:
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie na swojej stronie poinformowało o zawierzeniu szkoły Matce Bożej. Niektórzy rodzice mają za złe mieszanie wiary do spraw szkoły oraz przypominają o patronie placówki, który był za rozdziałem Kościoła od państwa.- UWAGA! Dzisiaj o godzinie 20.00 ks. J. Bogacki odprawi mszę świętą w Kaplicy Matki Bożej w Częstochowie w intencji naszej szkoły, dyrekcji, nauczycieli, pracowników oraz uczniów, w szczególności tegorocznych maturzystów. Eucharystia transmitowana będzie na jasnogórskim kanale youtube - www.youtube.com/watch?v=wJFxJjTob9o. Również dzisiaj o godzinie 21.00 , delegacja tegorocznych maturzystów tzn. (...) (3a) oraz (...) (3b), w czasie Apelu Jasnogórskiego transmitowanego na żywo przez TV Trwam odczyta akt zawierzenia naszej szkoły, matury oraz przyszłości Matce Bożej - taki komunikat pojawił się w czwartek na oficjalnej stronie na Facebooku Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie.

- Szkoła ma charakter publiczny, jest też finansowana z pieniędzy wszystkich mieszkańców, zatem powinna uwzględniać przekonania całego społeczeństwa, a nie tylko katolików. A tu pokazano tylko pogląd na wiarę, który ma rzekomo reprezentować całą szkolną społeczność. Wątpliwości budzi też fakt zachęcania do oglądania telewizji ojca Rydzyka, która sieje nienawiść i sprzeniewierza się faktom naukowym jak na przykład w sprawie koronawirusa - uważają nam rodzice uczniów, którzy zgłosili się do naszej redakcji.

Podkreślają też, że do tego działania placówki wydają się nie być zgodne z poglądami jej patrona, Tadeusza Kościuszki, polskiego i amerykańskiego bohatera narodowego. - Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród. (...) Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań - uważał Kościuszko.

Prośbę o ustosunkowanie się do sprawy wysłaliśmy do dyrekcji. Odpowiedź opublikujemy, jeżeli personel zechce zabrać głos.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube