reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 23 kwietnia. Imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta.
9℃
(lekkie zachmurzenie). Zobacz prognozę pogody

Bądź współtwórcą Questu! Ostatnie dni, aby wesprzeć przedsięwzięcie

Ciekawostki9.04 o 07:31Komentarzy:
Trwa zbiórka na Quest związany z Oleśnicą. Pomysłodawcą akcji jest oleśniczanin Tomasz Olejnik.


fot. Tomasz Pryjma

* * *

Bądź współtwórcą Questu - edukacyjnej gry terenowej w Oleśnicy

Twą rodzinę trawi nuda?
Stwórzmy quest - odkryjesz cuda!

W czasach pandemii miliony polskich dzieci i dorosłych cierpią na jeszcze większy niż zwykle deficyt ruchu, słońca, przygody na świeżym powietrzu. Nie tylko wakacyjnej – całorocznej!

Jednak nawet teraz nie jesteśmy skazani na siedzenie w domach. Questy od miesięcy dowodzą, że są dobrą odpowiedzią na pandemię. A questy to nasza specjalność.

CZYM SĄ QUESTY?

To edukacyjne gry terenowe dla całej rodziny, które poprzez wierszowane zagadki łączą przygodę na świeżym powietrzu z poznaniem bliższej i dalszej ojczyzny. Dobrze się sprawdzają w trudnych czasach, bo są bezobsługowe – podczas takiej wycieczki często nie trzeba się kontaktować z nikim prócz towarzyszy podróży, czas podróży wybiera się samemu. Wystarczy ulotka lub aplikacja mobilna. Co również ważne w trudnych czasach – są bezpłatne. Tu znajdziesz już działające questy: https://Questy.org.pl/

Od lat tworzymy je, szukając różnych źródeł finansowania. Nie zawsze jednak udaje się je znaleźć w miejscach, które na to zasługują. Postanowiliśmy urządzić zbiórkę, aby walczyć ze społecznymi efektami pandemii oraz oddać sprawiedliwość jednemu z takich miejsc.

OLEŚNICA - MIEJSCE NA NOWY QUEST

Oleśnica jest pięknym i historycznym miastem o książęcej przeszłości, położonym w województwie dolnośląskim ok. 30 km na północny wschód od Wrocławia. Znajdują się tu liczne perełki takie jak: Zamek Książąt Oleśnickich, Bazylika św. Jana Apostoła, Ratusz, Brama Wrocławska, gotycka Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, barokowy kościół pw. Świętej Trójcy i wiele innych.

To tu znajduje się oleśnicka biblioteka łańcuchowa, która jest jedną z nielicznych zachowanych w Europie Środkowej i posiada kilkaset egzemplarzy.

W tym regionie Dolnego Śląska nie funkcjonuje obecnie żaden quest i dlatego też, grupa mieszkańców „zamarzyła” sobie stworzenie questu i podczas głosowanie to właśnie to miejsce (z grona 20 miejsc z Polski) zajęło I miejsce.

Uczestnicząc w zbiórce, pomożesz podwójnie – sobie, ale i wszystkim ludziom pragnącym poznawać kraj, a niekoniecznie zamożnym. Bo quest jest dla wszystkich, małych i dużych, bezpłatny. A do tego otrzymasz nagrody, które pomogą Ci w podróżowaniu i przechodzeniu questów!

Celem zrzutki jest kwota 4500 zł.

Jeśli zbierzemy pełną kwotę, to:

- odbędą się warsztaty tworzenia questu z udziałem mieszkańców Oleśnicy - pasjonatów historii oraz organizacji pozarządowych i instytucji,

- zostanie opracowana trasa questu, rymowane wskazówki z zagadkami i opis questu,

- powstanie projekt graficzny ulotki questu wraz z mapą terenu,

- zostanie przygotowany i zainstalowany skarb questu w Oleśnicy,

- ulotka zostanie wydrukowana w nakładzie 2000 egzemplarzy i rozpowszechniona w Oleśnicy i nie tylko,

- quest zostanie wdrożony do bezpłatnej ogólnopolskiej aplikacji mobilnej "Questy - Wyprawy Odkrywców", dostępnej dla systemu Android i iOS,

- quest zostanie opublikowany na ogólnopolskim portalu www.questy.org.pl

- przeprowadzimy kampanię promocyjną w mediach społecznościowych wśród mieszkańców Dolnego Śląska i regionu.

* * *

Zobacz też: Zrzutka.pl - Quest w Oleśnicy

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube