reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego.
10℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Policjanci nadal prowadzą działania, aby walczyć z epidemią COVID-19

Aktualności8.04 o 09:07Komentarzy: 6
Dolnośląscy policjanci w obliczu obowiązujących obostrzeń na Funkcjonariusze sprawdzają, czy obywatele stosują się do przepisów związanych z zachowaniem osób w miejscach publicznych oraz nadal weryfikują, czy ci którzy są objęci kwarantanną domową przebywają w miejscach zamieszkania.Dolnośląscy policjanci koncentrują się na kontroli przestrzegania obowiązujących przepisów wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów. Mundurowi w ramach działań, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej, w których obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust.

Funkcjonariusze nadal będą uświadamiać jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia będą stanowczo reagować, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia dla innych osób.

Policjanci wspólnie z pracownikami innych służb dokonują sprawdzeń placówek handlowych, obiektów gastronomicznych, hoteli, siłowni i klubów fitness. Mundurowi dbają również o bezpieczne przemieszczanie się osób podróżujących środkami komunikacji miejskiej. Takie działania nie przyniosą jednak zamierzonego celu jakim jest zakończenie rozprzestrzeniania się wirusa, jeżeli wspólnie o to nie zadbamy.

Wciąż przybywa osób zarażonych Covid-19, a co za tym idzie rośnie liczba osób poddanych kwarantannie. Policjanci każdego dnia odwiedzają osoby, które są objęte izolacją i sprawdzają, czy pozostają oni w miejscu swojego zamieszkania. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej na te osoby, które kwarantanny nie przestrzegają. Zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie pn. „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze.

Wykażmy się odpowiedzialnością i dbałością o życie i zdrowie przede wszystkim własne oraz swoich najbliższych. Nie bójmy się prosić o pomoc osoby, które są zdrowe i pomogą nam przetrwać okres choroby. Wiele sklepów oferuje sprzedaż swoich artykułów z dostawą do domu. Jeśli mamy informację o osobach starszych wymagających szczególnej dbałości o zdrowie informujmy ośrodki pomocy społecznej bądź inne instytucje pomocowe.

Wzajemne zrozumienie i respektowanie obowiązujących obostrzeń w tym trudnym czasie znacząco wpłynie na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Więcej na temat aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

podkom. Wojciech Jabłoński / KWP we Wrocławiu

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (6)

Koń8.04 o 22:22

A puby mogą być otwarte ? Ściema ma się dobrze . Siedzą bez maseczek i piwo piją . To się nazywa walka ..... z nałogiem .

Zgłoś
Joanna8.04 o 16:01

Zachęcam do obejrzenia filmu ,,Wezwanie do przebudzenia'. Jest na CDA z polskim lektorem. Długi ale warto, ponieważ dużo wyjaśnia z tego, co się teraz z nami wyrabia.

Zgłoś
Cywil8.04 o 15:36

To nie walka z pandemia tylko z ludźmi PiS PO jedno zło również lewica i PSL wszyscy za lock dawnem. Tylko nadzieja jest w konfederacji

Zgłoś
Bolek8.04 o 12:30

Ale tytul. Walcza z epidemia. Bez żadnej medialnej akcji?

Zgłoś
,8.04 o 10:39

Super lektora

Zgłoś
Spaniały polski człowiek8.04 o 09:27

Kiedy policja będzie walczyć z globalnym ociepleniem?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube