reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 23 kwietnia. Imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta.
9℃
(lekkie zachmurzenie). Zobacz prognozę pogody

Masowy punkt szczepień przeciwko COVID-19 w hali sportowej OKR Atol. Znamy szczegóły

Aktualności7.04 o 08:29Komentarzy: 60
W hali sportowej Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego Atol przy ulicy Kochanowskiego powstanie masowy punkt szczepień przeciwko COVID-19. Poznaliśmy szczegóły.Już wkrótce w budynku hali sportowej Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego Atol ma powstać mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19. Jak dowiedział się portal MojaOlesnica.pl, oleśnicki samorząd w zeszłym tygodniu wysłał pismo z potwierdzeniem do służb wojewody, a wczoraj odbyło się spotkanie w sprawie uruchomienia takiej jednostki.

- Stworzenie masowego punktu szczepień jest wynikiem odpowiedzi na wniosek wojewody skierowany bezpośrednio do mnie, żeby spróbować wspomóc całą akcję szczepień i przyspieszyć je na terenie powiatu oleśnickiego - informuje burmistrz Jan Bronś.

Grupa robocza pracuje pod nadzorem zastępczyni burmistrza Edyty Małys-Niczypor i sekretarza Michała Pawlaczyka. Całość ma się opierać na działalności Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oleśnicy.

- Robimy wszystko, aby to pod względem technicznym i organizacyjnym przygotować - dodaje J. Bronś i liczy, że od 19 kwietnia punkt będzie w stu procentach gotowy do pracy.

Według szacunków, codziennie mógłby zaszczepić do około 400-450 mieszkańców, w zależności od dostępności preparatów przeciwko COVID-19. - Byłoby to duże przyspieszenie, jeśli taką liczbę szczepionek bylibyśmy w stanie otrzymać - ocenia burmistrz.

Jednocześnie zachęca wszystkich do przyjmowania wakcyny. - Jest to konieczność w walce z epidemią. Bo bez masowych szczepień, bez uzyskania zbiorowej odporności, będziemy nie wiadomo jak długo borykać się z problemami - zarówno natury zdrowotnej, psychicznej, jak i ekonomicznej - podsumowuje samorządowiec.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (60)

dr. Wilczur7.04 o 09:05

Nie ma co ponaglać Covit 20 odpuszcza a apogeum bedzie 10 kwietnia

Zgłoś
P7.04 o 09:00

Aadas oczywiście się nie odezwie bo się boi. Adam zrezygnuj!

Zgłoś
. 7.04 o 08:59

Zgadzam się z przedmówca Tylko człowiek nie orientujący się w otaczającej go rzeczywistości mógł coś takiego wymyslec

Zgłoś
Janek7.04 o 08:53

Sala sportowa wykorzystywana do szczepień. Brawo! Po co dzieci, młodzież, dorośli mają uodparniać się korzystając z niej. Cztery kościoły, trzy sale w Mokisie:Reja, Kochanowskiego, Brzozowa. Miejsce w Atolu po lodowisku a oni zamykają salę. Brawo!

Zgłoś
Edna7.04 o 08:50

Olesn: wakacyjna to inaczej szczepionka

Zgłoś
olesn7.04 o 08:46

co to jest wakcyna ktos mi powie

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube