reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego.
11℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Masowy punkt szczepień przeciwko COVID-19 w hali sportowej OKR Atol. Znamy szczegóły

Aktualności7.04 o 08:29Komentarzy: 60
W hali sportowej Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego Atol przy ulicy Kochanowskiego powstanie masowy punkt szczepień przeciwko COVID-19. Poznaliśmy szczegóły.Już wkrótce w budynku hali sportowej Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego Atol ma powstać mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19. Jak dowiedział się portal MojaOlesnica.pl, oleśnicki samorząd w zeszłym tygodniu wysłał pismo z potwierdzeniem do służb wojewody, a wczoraj odbyło się spotkanie w sprawie uruchomienia takiej jednostki.

- Stworzenie masowego punktu szczepień jest wynikiem odpowiedzi na wniosek wojewody skierowany bezpośrednio do mnie, żeby spróbować wspomóc całą akcję szczepień i przyspieszyć je na terenie powiatu oleśnickiego - informuje burmistrz Jan Bronś.

Grupa robocza pracuje pod nadzorem zastępczyni burmistrza Edyty Małys-Niczypor i sekretarza Michała Pawlaczyka. Całość ma się opierać na działalności Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oleśnicy.

- Robimy wszystko, aby to pod względem technicznym i organizacyjnym przygotować - dodaje J. Bronś i liczy, że od 19 kwietnia punkt będzie w stu procentach gotowy do pracy.

Według szacunków, codziennie mógłby zaszczepić do około 400-450 mieszkańców, w zależności od dostępności preparatów przeciwko COVID-19. - Byłoby to duże przyspieszenie, jeśli taką liczbę szczepionek bylibyśmy w stanie otrzymać - ocenia burmistrz.

Jednocześnie zachęca wszystkich do przyjmowania wakcyny. - Jest to konieczność w walce z epidemią. Bo bez masowych szczepień, bez uzyskania zbiorowej odporności, będziemy nie wiadomo jak długo borykać się z problemami - zarówno natury zdrowotnej, psychicznej, jak i ekonomicznej - podsumowuje samorządowiec.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (60)

MojaOlesnica.pl8.04 o 18:25

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Adam8.04 o 17:09

Ciekawe gdzie ósme klasy będą miały egzaminy?

Zgłoś
szczepan8.04 o 12:36

W Oleśnicy mamy 4 punkty które szczepią na COVID 19. Jeśli średnio każdy pkt będzie sczepił 100 osób dziennie przez 6 dni w ty to daje 600 osób tyg i 2400 miesięcznie. obecnie zaszczepionych w Oleśnicy jest prawie 5 tys jesli szczepinek bedzie wiecej to ok jesli nie to po co otwierac kolejny duzy pkt?

Zgłoś
covid8.04 o 09:08

A od kiedy będzie można się zarejestrować tam na szczepienie covida

Zgłoś
Katolik mocno wierzacy7.04 o 23:18

Może by tak wyjść z propozycja do torunia. Tyle dotacji się tam marnuje. Może o tadeusz wyciągnie choć 1zl na wspomożenie pandemii. Zawsze to cos. Takie marne grosze dostaje od państwa z naszych pienirdzy.

Zgłoś
Majk Raper7.04 o 23:11

tylko ludzie z małymi siusiakami boją się szczepień

Zgłoś
Sam nie wiem7.04 o 21:51

Testy nad szczepionkami trwają latami. A tu szczepia nas czymś po pół roku badań za co ani producent ani państwo ani lekarz nikt nie ponosi odpowiedzialności. Jakie skutki długofalowe? Tego nikt nie wie. Wyjdzie za parę lat. Narazie tylko słyszymy o tym że korzyści przewyższają skutki uboczne. Jednym słowem Narazie to takie testowanie. Miłego wieczoru tym zdecydowanym i tym na nie też.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl7.04 o 21:26

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
JP7.04 o 21:25

Krokus, dlaczego ukrywasz swoją tożsamość? Muszę Ci jednak przyznać rację. Baran rzeczywiście nie może być królikiem! Jp

Zgłoś
Krokus 7.04 o 20:34

Nie skorzystam. Nie jestem królikiem doświadczalnym

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube