reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 23 kwietnia. Imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta.
10℃
(lekkie zachmurzenie). Zobacz prognozę pogody

Strażacy rozwozili maseczki do kościołów. O ich rozdysponowaniu zadecydują proboszczowie

Aktualności7.04 o 08:01Komentarzy: 46
Na mocy odgórnych decyzji, strażaków z PSP i OSP wykorzystano do dostarczenia 80 tysięcy maseczek do parafii w powiecie oleśnickim, które zakupiono z publicznych pieniędzy. O ich dalszym rozdysponowaniu zadecydują proboszczowie.W pierwszych dniach kwietnia strażacy z terenu powiatu oleśnickiego przeprowadzili dystrybucję środków ochrony indywidualnej w postaci maseczek ochronnych do parafii na naszym terenie. Akcja rozwożenia maseczek, koordynowana przez wojewodę, to część ogólnopolskich działań w ramach pomocy rządowej pochodzącej z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dla obywateli.

W województwie dolnośląskim Państwowa Straż Pożarna dostarczyła 2 miliony 64 tysiące maseczek. Zorganizowaniem dystrybucji tak dużej liczby środków ochronnych do poszczególnych powiatów zajęła się Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu.

- Dla naszego powiatu przeznaczono 80 tysięcy maseczek, które odebraliśmy w dniu 31.03.2021r. z KP PSP w Trzebnicy. Komenda Powiatowa PSP w Oleśnicy przeprowadziła rozpoznanie parafii (27 parafii różnych wyznań) oraz rozdział maseczek. Pierwszego kwietnia wspólnie ze strażakami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu rozdysponowaliśmy maseczki do adresatów. O dalszym rozdysponowaniu środków ochrony osobistej będą decydować proboszczowie - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy.

W komunikacie nie podano, ile kosztowały maseczki. Wiadomo jedynie, że zostały zakupione z pieniędzy wszystkich podatników.

rd, źródło: KP PSP Oleśnica

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (46)

Zezem7.04 o 08:50

Czy nie sołtysów na wioskach żeby rozdawali maseczki tylko księża muszą na tym zarobić ? Maseczki kupione za nasze pieniądze będzie rozdawał ksiądz za wrzucenie na tacę co łaska minimum 10 złoty ?

Zgłoś
dziwne7.04 o 08:42

To już Bronsiowi nie dają tych maseczek żeby lansował się pod Ratuszem?

Zgłoś
Podatnik(czytaj sponsor kleru)7.04 o 08:31

No pieknie, jak zwykle w Polsce kler decyduje o ludziach za ich pieniądze...

Zgłoś
MojaOlesnica.pl7.04 o 08:27

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Zezem7.04 o 08:10

No to już kogoś całkiem porąbało żeby ksiądz decydował kto dostanie maseczki ! To znaczy dostaną przydupasy księdza a inni mogą chodzić bez maseczek ?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube