reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 23 kwietnia. Imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta.
9℃
(lekkie zachmurzenie). Zobacz prognozę pogody

Strażacy rozwozili maseczki do kościołów. O ich rozdysponowaniu zadecydują proboszczowie

Aktualności7.04 o 08:01Komentarzy: 46
Na mocy odgórnych decyzji, strażaków z PSP i OSP wykorzystano do dostarczenia 80 tysięcy maseczek do parafii w powiecie oleśnickim, które zakupiono z publicznych pieniędzy. O ich dalszym rozdysponowaniu zadecydują proboszczowie.W pierwszych dniach kwietnia strażacy z terenu powiatu oleśnickiego przeprowadzili dystrybucję środków ochrony indywidualnej w postaci maseczek ochronnych do parafii na naszym terenie. Akcja rozwożenia maseczek, koordynowana przez wojewodę, to część ogólnopolskich działań w ramach pomocy rządowej pochodzącej z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dla obywateli.

W województwie dolnośląskim Państwowa Straż Pożarna dostarczyła 2 miliony 64 tysiące maseczek. Zorganizowaniem dystrybucji tak dużej liczby środków ochronnych do poszczególnych powiatów zajęła się Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu.

- Dla naszego powiatu przeznaczono 80 tysięcy maseczek, które odebraliśmy w dniu 31.03.2021r. z KP PSP w Trzebnicy. Komenda Powiatowa PSP w Oleśnicy przeprowadziła rozpoznanie parafii (27 parafii różnych wyznań) oraz rozdział maseczek. Pierwszego kwietnia wspólnie ze strażakami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu rozdysponowaliśmy maseczki do adresatów. O dalszym rozdysponowaniu środków ochrony osobistej będą decydować proboszczowie - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy.

W komunikacie nie podano, ile kosztowały maseczki. Wiadomo jedynie, że zostały zakupione z pieniędzy wszystkich podatników.

rd, źródło: KP PSP Oleśnica

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (46)

XD7.04 o 18:26

Omlaskasz 2 pytonki to dostaniesz też dla żonki

Zgłoś
Pingwin7.04 o 18:24

Zrób laske dostaniesz na maske

Zgłoś
Jarek7.04 o 17:20

Moze kur.. na poczte zawieziecie bo mpja zina pracuje I nie dostala od roku

Zgłoś
Niepisowiec7.04 o 14:40

Pisobolszewicki syf, czarna zaraza kleracka

Zgłoś
.7.04 o 14:03

Dziwny jest ten kraj....

Zgłoś
Ups7.04 o 12:43

Już na niedługo kler będzie zarządzał wszystkim i wszystkimi. Wrrr

Zgłoś
darek7.04 o 12:43

jak to maseczki kupione z naszych podatków a kościół będzie je rozdysponowywał ?.To jest chore. Kościół niech rozdysponowuje maseczkami które sam zakupi z własnych środków

Zgłoś
PIS & KLER sp.zoo7.04 o 12:21

ZŁODZIEJE & PEDOFILE sp.zoo

Zgłoś
Ateista7.04 o 12:19

Coraz ciekawiej dzieje się w krainie nadwiślańskiej.

Zgłoś
q7.04 o 12:11

no i niech ktoś powie że to nie państwo wyznaniowe... biedny ateista i innowierca nie dostanie...chyba że przyjdzie poprosić... i pokornie wysłucha komentarza. Kpina - nie mamy już państwa? Nie ma opieki społecznej? Innych służb? samorządów?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube