reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 23 kwietnia. Imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta.
9℃
(lekkie zachmurzenie). Zobacz prognozę pogody

Strażacy rozwozili maseczki do kościołów. O ich rozdysponowaniu zadecydują proboszczowie

Aktualności7.04 o 08:01Komentarzy: 46
Na mocy odgórnych decyzji, strażaków z PSP i OSP wykorzystano do dostarczenia 80 tysięcy maseczek do parafii w powiecie oleśnickim, które zakupiono z publicznych pieniędzy. O ich dalszym rozdysponowaniu zadecydują proboszczowie.W pierwszych dniach kwietnia strażacy z terenu powiatu oleśnickiego przeprowadzili dystrybucję środków ochrony indywidualnej w postaci maseczek ochronnych do parafii na naszym terenie. Akcja rozwożenia maseczek, koordynowana przez wojewodę, to część ogólnopolskich działań w ramach pomocy rządowej pochodzącej z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dla obywateli.

W województwie dolnośląskim Państwowa Straż Pożarna dostarczyła 2 miliony 64 tysiące maseczek. Zorganizowaniem dystrybucji tak dużej liczby środków ochronnych do poszczególnych powiatów zajęła się Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu.

- Dla naszego powiatu przeznaczono 80 tysięcy maseczek, które odebraliśmy w dniu 31.03.2021r. z KP PSP w Trzebnicy. Komenda Powiatowa PSP w Oleśnicy przeprowadziła rozpoznanie parafii (27 parafii różnych wyznań) oraz rozdział maseczek. Pierwszego kwietnia wspólnie ze strażakami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu rozdysponowaliśmy maseczki do adresatów. O dalszym rozdysponowaniu środków ochrony osobistej będą decydować proboszczowie - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy.

W komunikacie nie podano, ile kosztowały maseczki. Wiadomo jedynie, że zostały zakupione z pieniędzy wszystkich podatników.

rd, źródło: KP PSP Oleśnica

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (46)

KLER RUCHA DZIECI !!!8.04 o 18:25

Na szczęście tylko katolickie

Zgłoś
Modlitwa8.04 o 15:48

pomaga żyć

Zgłoś
I bardzo8.04 o 15:47

dobrze

Zgłoś
kola patolik8.04 o 08:33

Hue, Hue leć do księdza, un Ci z przyjemnością te maseczki założy , przymierzy.. zrobi sesje w samych maseczkach zamiast majtek...

Zgłoś
mad8.04 o 00:57

Adam Michnik - "Obok obskurantyzmu prawicy nacjonalistyczno-klerykalnej istnieje lewicowy obskurantyzm antyreligijny, również prymitywny, zajadły i nietolerancyjny".

Zgłoś
Pioter7.04 o 23:17

powinny rozdawać PANIE Z KÓŁKA OLEŚNICA JEST KOBIETOM. od czego jest ta grupa, ktoś wie?

Zgłoś
nika7.04 o 22:21

do Hue hue,człowieku,albo rozum odłączył ci się od mózgu,albo jesteś tkzw <ciemny lud to kupi< co księża i parafie mają do rozdysponowywania maseczek,ludzie mają już dość tych księży,ostatno jak miasto rozdawało maseczki,było bardzo sprawnie i w dogodnych miejscach.Nie każdy ma ochotę do tych kościołów wchodzić,przez ich pychę, przepych i bogactwo,ich nie kompetencje,po prostu niech się odczepią od tego,czym się nie powinni zajmować i niech się zajmą ewangelią i modlitwą,a samorządy sobie bez nich poradzą i przynajmniej nic by nie znikło.Niech się w końcu kościół odczepi,bo już ludzie mają ich dość i możę przy rozdawaniu taca będzie wystawiona i co łaska.

Zgłoś
Pies Pluto7.04 o 21:36

Te maseczki są potrzebne jak k... ie majtki!!!!!!!!

Zgłoś
Hue hue7.04 o 20:35

I dobrze, księża zrobią to co trzeba dobrze, po cichu i bez zbędnego rozgłosu. Wyobrażacie sobie gdyby sprawą miałby zająć się Bronś? Zaraz propaganda ruszyłaby pełną parą w świetle fleszy. Ratuszowa sekcja propagandy nie przepuścilaby takiej okazji, Bronsiowi brakuje sukcesów zdecydowanie, słaba bardzo ta kadencja.

Zgłoś
haha7.04 o 19:54

a w kosciele dystrybucja "co łaska" hahahah

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube