reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego.
10℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Co z kasą do wpłat w starostwie? Interpelacja radnego, odpowiedź zarządu powiatu

Aktualności6.04 o 07:37Komentarzy: 2
W oleśnickim starostwie nie ma już kasy do wpłat gotówkowych. Bank zrezygnował z prowadzenia lokalu. Czym było to podyktowane?Od pewnego czasu w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy nie funkcjonuje kasa do wpłat, prowadzona przez Bank Spółdzielczy w Oleśnicy. Powodów może być kilka, a wśród nich z pewnością są m.in. epidemia COVID-19 ograniczająca działalność urzędu, coraz bardziej powszechna dostępność usług bankowości elektronicznej oraz możliwość płacenia kartą w wydziale komunikacji.

Niedawno były wicestarosta, a obecnie powiatowy radny Piotr Karasek (Prawo i Sprawiedliwość) złożył interpelację do starosty Sławomira Kapicy (Oleśnicki Ruch Samorządowy) o podjęcie rozmów z Bankiem Spółdzielczym lub inną placówką o otwarcie swojej placówki w budynku starostwa.

- W odpowiedzi dla radnego zawarta została informacja, że Bank Spółdzielczy sam złożył wniosek o rozwiązanie umowy najmu lokalu użytkowego w starostwie, uzasadniająca ów wniosek wysokimi kosztami utrzymania filii oraz sytuacją związaną z COVID-19. Bank Spółdzielczy wskazał jednocześnie, że dalsze utrzymywanie placówki jest nieopłacalne. W związku z tym Zarząd Powiatu postanowił przeznaczyć dodatkowy lokal do dalszego najmu dla realizacji wpłat gotówkowych, opłat stanowiących dochody powiatu oraz opłat skarbowych przez klientów starostwa - informuje starostwo.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

K6.04 o 14:30

Szkoda

Zgłoś
1!6.04 o 08:38

Karasek Ty tez pracujesz społecznie?!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube