reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego.
9℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Policja apeluje o rozwagę i bezpieczeństwo w lany poniedziałek

Aktualności5.04 o 07:25Komentarzy: 12
Publikujemy komunikat z apelem policji w sprawie lanego poniedziałku.W lany poniedziałek w miejscach publicznych mimo epidemii mogą pojawić się grupy młodzieży z wiadrami pełnymi wody. Przede wszystkim polewanie nie powinno się odbywać na ulicach - bardzo często młodzi ludzie wybiegają wtedy na jezdnię łamiąc w ten sposób przepisy ruchu drogowego i narażając się na poważne niebezpieczeństwo.

Rodzice powinni zadbać, aby ich dzieci w kultywowaniu tej tradycji zachowały umiar. Oblewanie wodą przypadkowych przechodniów może narazić ich rodziców na straty materialne - gdy zostanie zniszczona odzież, rodzice powinni liczyć się ze zwrotem kosztów.

Niepokojącym zjawiskiem jest również rzucanie w przejeżdżające pojazdy woreczkami wypełnionymi wodą. Powoduje to bardzo poważne zagrożenie w ruchu drogowym. W takiej sytuacji kierowca może stracić panowanie nad autem. Ponadto mokra nawierzchnia może okazać się przykrą niespodzianką dla nadjeżdżających samochodów.

W przypadku, gdy takich wybryków dopuszczą się osoby małoletnie, do odpowiedzialności zostaną pociągnięci ich rodzice. Czyny popełnione przez nieletnich od 13. do 17. roku życia będą kierowane do sądu rodzinnego i nieletnich. Sprawcy chuligańskich wybryków powyżej 17. roku życia poniosą odpowiedzialność jak dorośli. Za wybryki chuligańskie związane z oblewaniem wodą można zostać ukaranym mandatem karnym lub wnioskiem do sądu grodzkiego. W tym dniu policjanci będą zdecydowanie reagować na tego typu wybryki chuligańskie.

źródło: Policja

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (12)

!5.04 o 15:30

Ajront ,jajka mają skorupki ,dobrze obskub

Zgłoś
,!5.04 o 15:22

Smacznego

Zgłoś
Ajront5.04 o 14:19

Lubie opierdzielać kolbe rydzykowi :)))

Zgłoś
K5.04 o 13:01

Tak jest!!

Zgłoś
Borys Budka5.04 o 11:31

Moja partia ,to banda zdrajców i antypolaków

Zgłoś
K5.04 o 10:40

Właśnie przed chwilą oblałem wiadrem wody sąsiada ,był bardzo zadowolony

Zgłoś
K5.04 o 10:38

Tradycja jest tradycją ,trzeba lać

Zgłoś
K5.04 o 10:38

Tradycja jest tradycją ,trzeba lać

Zgłoś
:)5.04 o 09:49

Uprzejmie donoszę, życzliwy przyjaciel :)

Zgłoś
Wolną osoba 5.04 o 09:41

Policja niech nas nie poucza . Od tego są rodzice. Wystarczająco się zeszmacili karami za brak szmaty na pysku. Mogą sobie zakładać gacie na ryj tak chociaż będzie śmiesznie.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube