reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego.
9℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Nie dołożą gminie pieniędzy na remont zniszczonej drogi z Dąbrowy do Jenkowic

Aktualności5.04 o 08:13Komentarzy: 41
Droga prowadząca z Dąbrowy została zamknięta dla większości pojazdów z powodu złego stanu technicznego, który jest spowodowany zamknięciem remontowanego wiaduktu. Władze powiatu poinformowały, że nie mają środków na dofinansowanie modernizacji drogi.Od lutego do końca czerwca musi zostać zamknięty wiadukt nad stacją kolejową Oleśnica Rataje. Obiekt znajdował się w złym stanie technicznym i dlatego wymaga przebudowy. Inwestycja pochłonie niemal 2,9 mln złotych. Została zlecona przez Zarząd Dróg Powiatowych w Oleśnicy. Powiat na ten cel pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości połowy wartości zadania.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, prace spowodowały, że kierowcy jadący od strony Wrocławia i Smardzowa mają trudności z dostaniem się nie tylko do Oleśnicy. Problem dotyczy także skomunikowania Jenkowic. Do tej pory najszybciej można było dojechać tam przez drogę przy trasie S8, która prowadzi od Dąbrowy.

- Na czas robót był objazd, ale droga nagle się zepsuła i postawiono znaki zakazu. Mogą wjechać tylko mieszkańcy i odpowiednie służby - alarmują czytelnicy.

- Droga została zamknięta ze względu na jej obecny stan techniczny (opinia policji), nie nadaje się ona do tak intensywnego ruchu jaki w ostatnim czasie się na niej odbywał. W chwili obecnej przygotowywana jest dokumentacja pod planowany remont - odpowiada wójt Marcin Kasina.

- Droga została zamknięta (na podstawie notatki sporządzonej przez Policję) z powodu zniszczenia przez zbyt duże natężenie pojazdów (od kiedy pojawił się temat zamknięcia wiaduktu, Gmina na podstawie ekspertyzy zgłaszała że droga nie jest w stanie przetrwać przy takim nasileniu ruchu pojazdów), podejmowane były próby wprowadzenia ograniczenia przejazdów pojazdów zakaz miał nie dotyczyć mieszkańców m. Jenkowic i Dąbrowy oraz służb komunalnych, komunikacji autobusowej, zaopatrzenia m. Jenkowice i Dąbrowa - niestety nie uzyskaliśmy zgody na ustawienie takich znaków - informuje natomiast Paweł Łobacz, kierownik Referatu Budownictwa i Infrastruktury w Urzędzie Gminy Oleśnica.

Jak zapewnia, doraźny remont zostanie przeprowadzony po zakończeniu procedury odszkodowawczej. - Ze względu na brak odpowiednich parametrów drogą tylko będą poruszać się pojazdy określone na znakach które zostaną wprowadzone zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu - dodaje. To oznacza, że na razie kierowcy muszą skorzystać z innych, dalej zlokalizowanych dróg.

Wójt Marcin Kasina niedawno skierował pismo do władz powiatu, w którym zwrócił się o dofinansowanie przebudowy tego odcinka powiatowej drogi w wysokości połowy kosztów, które łącznie mogą wynieść około 900 tysięcy złotych. - Wójt argumentuje, że przedmiotowa droga gminna (...), uległa zniszczeniu wskutek reorganizacji ruch w związku z remontem wiaduktu na Ratajach - czytamy w materiałach starostwa.

Zarząd Powiatu Oleśnickiego odmówił partycypacji z przedsięwzięciu. Ma to związek z brakiem środków na taką inwestycję.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (41)

d6.04 o 12:29

A ciężarówki nadaj zasuwają pomimo zakazów wjazdu na drogę

Zgłoś
PIS & KLER sp.zoo6.04 o 12:13

ZŁODZIEJE & PEDOFILE sp.zoo

Zgłoś
ha ha6.04 o 06:47

@? ha ha ha ha i jeszcze raz ha nowy dyrektor i perspektywy - dowcip roku

Zgłoś
?5.04 o 23:25

Joasia- a do kogo należy Topolowa? Miasto, czy Powiat? Bo w pipidówie chyba większość ulic należy do Powiatu, tam kolejny nowy dyrektor to i nowe perspektywy w utrzymaniu jezdni.

Zgłoś
***** ***5.04 o 23:20

Jak widać na foto starsza nawierzchnia jest spoko, dalej nowa jakby ktoś pługiem przejechał. To nie żaden większy ruch tylko wykonawca sporo zaoszczędził i zrobił na dzień odbioru (czyli fotki, kwiaty itd), ale czas pokazał fuszerkę. Jaka jest gwarancja wykonawcy na swoje "dzieło" ? Do sądu i zero kosztów naprawy czegoś co powinno 10 lat wytrzymać bez dziurki. No chyba, że budowniczy ma zapewnione zlecenie stałe co 3 lata budowa drogi od podstaw...

Zgłoś
Joasia 5.04 o 20:17

A co z ulicą Topolową na Spalicach? Przedłużeniem Kopernika do Warszawskiej? Kół mało nie upierdo..i jak się jedzie nawet 20km/h.. trzeci świat. Ciężko to wyrównać chociaż? Bez nawierzchni, chociaż wyrównać. Wstyd jak ch...

Zgłoś
Mieszkaniec Ciesli5.04 o 18:54

Kiedy zamknięcie drogę w Cieślach borocznicy 500 kontenerów i tą drogą wszystkie jeżdżą kto wydał zgodę znów koleśostwo brawo urzędnicy.

Zgłoś
Ajront5.04 o 16:58

Uwielbiam ssać księżom w winnicy :)))

Zgłoś
Ajront5.04 o 16:35

Nie jestem Perturabo. Ten matol to typowy lewak. Tylko by brał kasę. Nawet przypowieści o robotnikach w winnicy nie rozumie. Nie mylcie mnie z nim.

Zgłoś
Kokke5.04 o 16:23

My mamy w Smardzowie też podobny problem jeśli chodzi o drogę w kierunku Oleśnicy i Oczyszczalni Scieków ... Ona też została zniszczona w skutek zwiększonej ilośći aut jakie jeżdzą w kierunku ul.Wiejskiej .. Uważam ze nikt nie przemyślał ze remont Wiaduktu spowoduje szukanie objazdów do Oleśnicy od Strony Wrocławia i nikt tego nie przemyślał , i droga jest zniszczona ale kogo to obchodzi Gmina nie ma na nic kasy

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube