reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 23 kwietnia. Imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta.
10℃
(lekkie zachmurzenie). Zobacz prognozę pogody

Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Kultura28.03 o 06:21Komentarzy:
- Ciekawa książka na weekend? Mamy dla Was propozycję od Ani z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży "Pod Sową" - zachęca Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja.Kolejna książka, którą chcę polecić rodzicom do czytania z dzieckiem to wspólne dzieło Łukasza Walewskiego i jego córki Marysi. Tę szczególną pozycję poświęcono przede wszystkim zasadom, które porządkują relacje i wzywają do wzajemnego szacunku.

Rozdziały książki tworzy tak naprawdę życie, a konkretnie córka i tata, którzy czujnie obserwują otoczenie i wychwytują sytuacje, zasługujące na opisanie w książce. Kolejne historie i przykłady opowiadają o zasadach zachowania, regułach i o tym jak patrzeć na nie jak na zasady pomagające rozumieć rzeczywistość, a nie jak na przykre ograniczenia.

Już sam spis treści, czyli - jak to nazywają autorzy - spis różności, sprawi, że zainteresowani znajdą w ciekawy i zabawny sposób omówione ważne na co dzień reguły. Książka jest bardzo aktualna, gdyż ostatni rozdział poświęcony jest zasadom funkcjonowania w czasie pandemii. Znajdziemy tu również całkiem sporo ciekawostek wyjaśniających, skąd wzięła się dana reguła, poznamy historię widelca lub anegdotę związaną z nietrafionymi prezentami. Te wzmianki sprawiają, że czytelnik poznaje jednocześnie kontekst historyczny, genezę poszczególnych pojęć czy zasad.

Świetnym uzupełnieniem treści są zadania jakie można wykonać w rodzinnym gronie, a które będą doskonałą zabawą edukacyjną, przy okazji sprawiającą dużo radości zarówno dorosłym jak i dzieciom. Odgrywanie scenek, zamienianie się rolami, w skrócie - nauka przez zabawę.

Wielkim atutem tej książki są również dialogi w niej zawarte, dające czytelnikowi poczucie jakby gościł w domu autorów i obserwował ich codzienne życie. "Mali dyplomaci..." dedykowani są dzieciom w wieku 6-10 lat, ale uważam, że zarówno młodsze jak i starsze dzieci również odniosą moc korzyści z tej mądrej, a jednocześnie zabawnej lektury. Serdecznie polecam!

Anna Zielińska-Rybak

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube